конечно Vincita Bidoo Cosa Sono

Невада казина скрши две месец губи редеа во април како игри приходи се зголеми 5.4% до $898m.Претставата е дури и подобро од Лас Вегас Лента, кои се испратени од своите најдобри април месечни приходи во седум години.Бројките објавени од страна на Невада Игри Одбор за Контрола покажа Лента приходи до 7.8% до $499m додека во центарот на градот Вегас зголеми 12.5% до $49.6 м конечно vincita bidoo cosa sono. Baccarat рачка беше до 14% на Лента и националната приходи се зголеми 5.6% до $95.5 m, доволно добри за да раб од блек џек, која се здоби со 12.9% до $81.8 м.Остатокот на маса игри заврши thusly: craps ($30.1 m, +9.4%), рулет ($22.4 m, -4.6%), три-картичка покер ($11.9 m, +1.4%), pai gow покер ($7.9 m, +1%), мини-baccarat ($7m, +46.3%), нека се прошетаат ($2.7 m, -17.1%), keno ($2m, +1.8%), pai gow ($1.4 m, +17.6%) и други игри ($13.7 m, +15%).Покер приходите падна 3.2% за $8.5 м и слотови зголеми на 6% до $601.5 м).Невада sportsbooks видов приходи падне 14.3% до $7.9 м.Бејзбол беше ѕвезда изведувач, со победа подобрување на речиси 50% од година на година да $6.7 м на 7.16% задржете.Кошарка обложување се справи со погоди евиденција $123.1 m но лош 1.71% одржи – во споредба со 5.31% минатата април – резултираше со добивки од само $2.1 m, долу скоро 59% од година на година.На вкупните бројки беа понатаму во депресија од страна на фудбалот bettors кои одеднаш се сети на тие имаа речиси $4.7 м вредност на победа билети во своите паричници кога не филаделфија живо казино се отвори.

Parlay wagers заработил неверојатни $30k а "другите" спортски беа речиси 10% до $3.8 m.Државната трка книги видов приходи падне 7.7% до $3.4 m.Во текот на првите четири месеци од 2015 година, Невада игри приходи е до 2%, но сегашниот вкупно за државата фискалната година (која завршува 30 јуни) е долу 1.4%.Невада има само четири месеци на приходи добивка во текот на 10-месечно век, но следниот месец извештајот треба да биде doozy, со оглед на прилив на високо-ролки кои го преплавија Вегас да се види на Mayweather-Pacquiao борба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога не планирање покер случи.