градот пумпа казино Chinook мт

Е осомничен беше приведени рано во вторникот откако наводно ограбија на Лас Вегас игри во Дресот на сопственост, според Лас Вегас Метро Полицијата.Казино е идентификуван како Cosmopolitan — и holdup се одржа во казино кафез, Лас Вегас Преглед-Весник известија.Во соопштението, едно Метро портпарол не определи кој игри место беше сцена на holdup.Тој не потврди грабеж се одржа во казино во 3700 блок на Јужна Лас Вегас Булевар.На Cosmopolitan се наоѓа на 3708 Јужна Лас Вегас Булевар градот пумпа казино chinook мт. "Немаше никакви повреди.Ние сме во тесна соработка со службениците за спроведување на законот и нема да имаат понатамошен коментар до завршување на истрагата." Изјавата додава "безбедност и сигурност на нашите гости и вработените останува од upmost приоритет." Казино од дополнителни прашања, за "инцидентот" во Лас Вегас Метро Полицијата.Полицијата прво го доби повик за грабеж во 6:45 pm.Неколку полициски автомобили се гледа На Cosmopolitan по извештајот беше примен од страна на одделот, Преглед-Списанието рече.Во неповрзани инцидент, Cosmopolitan беше сцена на stabbing во април.Еден маж бил избоден со нож за време на борбата, вклучувајќи неколку мажи во хотел-казино.Тој страдал намалувања на и во близина на неговото рамо и рака, полицијата рече.Тој бил однесен во локалната болница за операција и други медицински третман.Инцидентот почна како altercation меѓу една група на мажи.Крис Okoronkwo, 33, подоцна беше обвинет за обид за убиство, физички напад и батерија со помош на смртоносно оружје во врска со инцидентот.Исто така, во април, Windy се Зголеми Џонс, 23, беше обвинет со две точки од обвинението за кривично дело големата кражба за наводно крадење $37,000 Audemars Piguet Кралската Дабови се види од човек на Февруари градот пумпа казино butte мт. 21 На Космополитен.Таа исто така беше обвинет за крадење $45,000 Rolex Daytona се види од различен човек, на 24 Март, исто така, во Cosmopolitan.Инцидентите што се верува дека биле проституција-поврзани, Преглед-Весник известија.Во октомври, Cosmopolitan стана најновата Лас Вегас хотел-казино да додадете дополнителни безбедносни мерки.Во тоа време, Cosmopolitan ограничен влез во патрони кои имале хотел или ресторан резервации, или на оние кои беа награди членови.Ограничувања беа во одржи во петок и сабота од 6 часот до 6 часот, според Преглед-Весник.Службениците за безбедност во тоа време скенирани гости со стапче и ги проверуваат своите торби.Исто така, Метро службеници беа стационирани на врати и се наменети за патрони, кои беа влегуваат или излегуваат од имотот. градот пумпа казино елена мт.