рубин казино Tongits подарок кодот

А бил воведен од страна на New York Assemblyman Гери Pretlow минатиот четврток се надева дека ќе успее да се прошири на државата коцкање можности.Тоа ќе им овозможи дигитални коцкање, како и дозвола racetracks и други комерцијални објекти да ги здружи силите со Њујорк четири казина да започне во-лице спортско обложување преку киосци.Ако се одобри, спортски коцкање може наскоро и направи својот пат да се места како што се Медисон Сквер Гарден и Јенки Стадионот.Спортски игри за првпат беше легализирана во Империјата Државата во 2013 година откако гласачите се одобрени дополнување на државата уставот, што е дозволено комерцијални казина.Четири казина потоа беа лансирани и идејата на придонеси sportsbooks секогаш била на задната страна на секој ум.Сепак, тоа не беше се додека U рубин казино tongits подарок кодот. Врховен Суд да ја сменат PASPA Може да трае дека Њујорк е во можност конечно да се движи напред.По PASPA беше елиминиран, Њујорк Игри Комисија подготвуваат прописи оваа минатото јануари дека ќе овласти спортски wagers на казина.Не многу се пресели од тогаш, како на државата гувернерот Ендрју Cuomo, чувствува дека легализација на спортски коцкање ќе бара уште еден уставен амандман.Зборувајќи со Правни Спортски Извештај неодамна, Pretlow е наведено, "Можеби [Cuomo] нема да стави вето на тоа.Можеби ние можеме да ги избегне неговите вето.Многу работи може да се случи.Но ако не се обидат нешто, никогаш нема да се случи." Тој повтори дека позицијата за време на дискусијата се одржа во Cardozo Училиште на Законот минатиот петок, тврди "имам тоа на добар орган дека гувернер, кој е досега рече дека тоа е неуставна, има резервна далеку од тоа.Ние не сум слушнал гувернерот каже нешто во врска со тоа противуставен во изминатите неколку дена." Сепак, тоа тврдење не може да биде точна.Кога контактираме со Коцкање на Усогласеност, на канцеларијата на гувернерот за "категорично негира" дека Cuomo се промени неговиот ум рубин казино подароци код филипини. Pretlow е зад повеќето од коцкање поврзани со записи за да стигнат до пратениците во изминатите неколку месеци.Тој е притисок за легализација на онлајн покер и спортски коцкање, заедно со Сенаторот Џозеф Addabbo.Помеѓу двајца, тие се води жестока битка за воведување на активности во обид, како што е случај со повеќето држави, за да профитираат на милијарди долари пазари и да помогне да се зајакне нивната држава приходи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рубин казино без депозит бонус кодови.