благородна казино без депозит бонус

Мајами комесари се во потрага по нови зони прописи со кои може да се направи полесно за да го запре предлог jai alai fronton и покер соба во Edgewater соседството.Објектот, предложен од страна на сопствениците на Магија Град Казино, има докажано да биде контроверзно, со некои жители верувајќи дека тоа би можело да послужи како влез начин за поопширни коцкање во центарот на Мајами.Во четвртокот, град комесари гласаа 4-0 во корист на авторизирање на Градот Менаџер Emilio Гонзалес да се создаде дополнување на градот зонирање код, познат како Мајами 21 благородна казино без депозит бонус. Новите регулативи ќе не само што обезбеди дефиниции за она што претставува коцкање објект и од каде такви места може да се наоѓаат во Мајами, но, исто така, ќе бара од четири на пет комесари да гласаат во корист на таков објект за тоа да бидат одобрени.Додека ниту еден од комесари гласаа против измените, Претседател Keon Hardemon не опаѓање на глас, велејќи дека тој не се поддржи потег.Според Градот Адвокат Викторија Mendez, четврток е глас не беше конкретно насочени во Магија Град, иако тоа не значи дека сопствениците треба да бидат свесни дека тие можат да се соочува со нови зони закони како што сакаат одобренија за нивните покер соба и fronton благородна заклучување безбедност слот значење.
Isadore Havenick, потпретседател на Запад Flagler Соработници – на компанија која работи во Магија Град – не се согласува, велејќи дека тој се чувствува својот бизнис беше се насочени од страна на градот благородна оптоварување заклучување слот кенсингтон. "Јас сум длабоко разочарани и тажни дека градот ќе ги сменат правилата на играта," Havenick реков на Мајами Хералд.Комесарот Кен Russell, кој на предлог на потег, рече дека додавањето на новите регулативи биле потребни, како што би сила коцкање објекти да се оди преку јавен vetting процес и да се овозможи градот за да го одбиете локации за казина, покер соби, и pari-mutuel места благородна оптоварување заклучување слот vs кенсингтон. "Тоа се поставува високи бар, но тоа ви овозможува [коцкање] се користи да се случи," Russell кажано Вистински Договор. "Кога подносителот на барањето има нешто" како на правото,' не постои јавна расправа е потребно.Употребата вака треба да има јавна расправа, како и можноста за тоа тело да тежат." Запад Flagler доби лето jai alai дозвола од Флорида е Поделба на Pari-Mutuel Wagering претходно овој месец.Кои дозволуваат овозможува jai alai игри од Мај до ноември, а исто така им овозможува на комплексна за да биде домаќин на покер игри на ден по jai alai почнува таму.Тоа беше доделена дозвола само по долга правна битка што видов 1 Окружниот Суд на Жалба поништи првичната одлука со коцкање регулатори за да го одбиете компанијата апликација.Во поддршка на нивниот обид да го отворите fronton, Магија Град лобист Рон Книга посочи писма од градот кои велат дека коцкање употреба паѓа под категоријата "забава" под тековната Мајами закон.Но Mendez вели дека тие букви не се гаранција за компанијата. "Она што тие имаат од 2012 година, и од 2018 се зони за верификација писма, и дека не е нивно одобрување одреден права во моето мислење," Mendez, изјави Хералд. "Што може да се соочат со предизвикот, и ние би можеле да дискутираат за кој и понатаму." Што предизвик е веројатно наскоро.Според Herald извештај, Книга вели Магија Градот планира да го преземе градот да суд над судбината на својот предлог. обемот на казино сите локации.