Betti на Yetti слот машина преземете

Западна Вирџинија неодамна го претстави Куќа Бил 3067 – првата сметка за да се легализира и се регулира онлајн коцкање во државата.Делегат Шон Fluharty, Шон Hornbuckle, Мајк Pushkin, Јосиф Canestraro и Мајк Бејтс сите спонзорирана од законот, кој е наменет да се "овласти Интернет игри на среќа успеа и лиценцирани преку постојните овластени игри објекти во Западна Вирџинија", од кои сите ќе падне под надлежностите на Западна Вирџинија Лотарија.Комисија.Лиценциран игри објекти и тркачки патеки ќе биде во можност да аплицираат за интернет игри на лиценца за такса од $50,000, заедно со даночната стапка во 14% од бруто игри приходи.Правилник за оператори кои сакаат да се движат за да онлајн коцкање е наведено во законот вклучуваат: операторот мора да се потврди дека учесниците се 21; тие мора да се осигура дека учесниците се во состојба или дозволена надлежност; и тие мора да бидете сигурни дека доволно игри протоколи се во место за да се намали проблемот коцкање и одржување на игри фер и искрен.Оператори, исто така, ќе се очекува да се постави правила за да се идентификуваат и контра мамење.Оператори, исто така, ќе мора да се задржи своите средства поединечно, а не да ги комбинирате со играч фондови.Законот овозможува игри помеѓу држави кои се овластени за онлајн игри на среќа и забранува силни дела за незаконско игри на среќа; На пример, прекршоци ќе се гарантира $75-150,000 парични казни и една година во затвор како основа за даноци на оператори, и да пријави кривично дело ќе гарантира $150-300,000 парични казни и една до три години во затвор.Во 2014 година, Џон Musgrave, директор на лотарија, тогаш се сретна со казино директори да разговараат за можноста за легализирање iGaming да помогне да се натпреварува против соседните држави betti на yetti слот машина преземете. "Ние сме сè уште се истражува [онлајн игри] бидејќи ние се чувствуваме дека е начинот на кој индустријата се движи, па ние ќе сакате да го план за тоа", рече Musgrave на Чарлстон Daily Mail betti на yetti слот машина free download. "Ние се уште не се направи каква било одлука за тоа како ние се случува да се имплементира, но ние сме во потрага на тоа, учењето тоа и да види како нашиот казина во нашата надлежност може да се движи во таа насока." Од тогаш, државата се уште го видел приходи пад од колку што е 10.9% во своите тули и малтер места.Во одговор на паѓање на приходите, Западна Вирџинија да се разгледа легализирање онлајн игри на форумот овие загуби.Морган Стенли изјасниле дека Западна Вирџинија ќе биде еден од 20 држави да се легализира и се регулира онлајн покер, но тоа е веројатно дека овој не ќе стане реалност до 2020 година. betti на yetti слот стан.