најдобри во слот сенка свештеник Shadowlands

Мешана торба на вести во Бојд Игри Корп втор квартал добивка извештај за среда во голема мера падна во согласност со она што Вол Стрит аналитичари имаше очекува.Приходи во текот на три месеци што завршува на 30 јуни падна за 0,7 проценти од пред една година до $574.4 милиони како се намалува во Лас Вегас жители на пазарот и Атлантик Сити се покажа поголем од добивка на Fremont Улица и својства во среден запад и Југ.Меѓу локалното население, компанијата директори рече дека Орлеанс има rebounded силно оваа година, но други имаат lagged заедно со долина економијата и во лицето на голема маркетинг push од страна на archrival Станица Казина.Поради нагло повисоки камати дека јевгени пониски оперативни трошоци, Бојд објавено 3 $милиони денари нето-загуба, или 3 центи за споделување, во споредба со една година пред профит од $3.4 милиони евра, или 4 центи за споделување.Кога одземање еден-време објекти како што $1.1 милиони да се исчисти Сем Градот е во Tunica, Мис., после поплави во Мај го зеде од комисијата за 25 дена, прилагодени профит дојде во $800,000, или 1 отсто удел.Консензусот проценка на аналитичарите следи од страна на фондацијата Томсон Ројтерс Финансиски беше 2 центи за споделување.Со мала искра за инвеститор ентузијазам, акции одби 61 центи или 6.33 проценти, да се затвори во $9.03 среда на њујоршката Берза.Во карактеристичната оптимисти презентација, Бојд Игри извршен ДИРЕКТОР Кит Смит рече резултатите "одразуваат продолжување на позитивниот моментум", кои биле пораката во првиот квартал.Особено, тој истакна придобивките на една добивка мерка, заработката пред камати, даноци, амортизација, или EBITDA, како одраз на тоа како на трошоците за контрола напори успеале и покрај станот приходи.Со оглед на Лас Вегас локалното население пазар, додаде тој, "Ние веќе долго време се одржа на верувањето дека зајакнувањето бизнис трендови на Лас Вегас Лента ќе доведе до подобрување на резултатите во нашата Лас Вегас локалниот бизнис.Ние конечно почнуваат да се види овие резултати." Аналитичарите, сепак, се уште беа претпазливи најдобри во слот сенка свештеник shadowlands. "(W)e веруваат на наплата не е неизбежна," напиша Бил Lerner на Унијата Игри во истражувачкиот извештај.Во различна точка, додаде тој, "(W)e веруваат дека Лас Вегас жители на пазарот продолжува да се негативно погодени од страна на локалната економија, за кои ние мислиме дека закрепнувањето ќе заостануваат дека на Лента (и нацијата.)" Понатаму, промотивни напад од страна Станица може да биде преземање на неговото здравје, Бојд Главниот Оперативен Директор Павле Chakmak рече.Во одговор на едно прашање во врска со натпреварот, тој рече Бојд ќе продолжи да се нагласи ефикасно работење и наменет промоции наместо широк рекламни кампањи блек џек били крв.

"Некои од нашите конкуренти ги направиле поинаков пристап кон тоа", рече тој.Но, тој додаде дека за сметка на големите кампањи "не мора на крајот сите и се на сите" да подобрување на профит, дури и ако приходите се зголеми.На Fremont Улица, се зголеми приходитеОд 2,5% на $56.6 милиони евра, но многу од добивката беше јадат од страна на повисок гориво записи на летови Бојд повелби да се донесе во Хавајски клиенти.Сепак, компанијата планира да го надградите до некоја Боинг 767 авион во пад, со зголемување на бројот на места за седење, тоа може да го продаде од 12 проценти пот и пиво. Borgata во Атлантик Сити, половина-сопственост на Бојд, продолжи да се соочи со остра конкуренција од соседните држави, особено Пенсилванија блек џек обложување системи кои работат. MGM Места Меѓународни побара на Невада Игри Одбор за Контрола уште една година да го продаде својата половина.Тој потег, напиша Кредит Свис, аналитичар Џоел Simkins, "само одложувања неизбежна дека MGM ќе учествуваат со својот удел во Borgata на многу ниска цена, веројатно да Бојд." До сега, Бојд одби да ја спроведе својата опција да се купи од MGM Места. блек џек велосипеди шарм ел шеик.