онлајн места каде што победа вистински пари

3-Буриња од вредност од Глобалната Покер Лигата како Daniel Negreanu емитува неговите ставови на неодамнешниот договор за жалби; PokerNews Главен и одговорен Уредник, Donnie Peters, прашува зошто повеќе од Глобалната Покер Индекс Топ 25 не sign up; и Нацрт Лотарија ќе биде прикажан во живо на Грч.Со Глобалната Покер Лигата (GPL) Предлог за помалку од една fortnight далеку, ние ви донесе две мислења и еден факт да добиете на вашите заби во.Ние ќе го започне со еден од најпознатите лица во покер: Daniel Negreanu.На PokerStars фигура dabbed некои мастило во текот на неговиот личен блог оваа недела; поголемиот дел од него се распрсна над своето мислење во врска со договорот дисхармонија која има избувнал преку Твитер оваа недела, и јас мислам дека тој прилично многу прикован онлајн места каде што победа вистински пари. "На "правичноста" на договор издаде на играчот е во окото на набљудувачот." Напиша Negreanu пред да продолжите да ги потсети играчи дека тие се ефективно добивање бесплатна тека GPL и ако тие не се среќни со тоа, тогаш не го потпише договорот.
Negreanu Глобална Покер Индекс (GPI) рангирање на #80 направија прифатлив за нацрт.Тој не стави пенкало на хартија.Наместо тоа, тој ќе ви помогне од страна дејствува во улога на аналитичар заедно со Фил Hellmuth кога Нацрт започнува на 25 Февруари. Последен пат сме ангажирани, тој рече дека и тој беше среќен да се види од трибините, за да се види дали соблекува, пред добивање на повеќе вклучени, но тој беше wholeheartedly зад идејата и да се надева дека тоа беше успешна.Зборови тој се огледува во неговиот личен блог онлајн места каде што победи пари. "Луѓето имаат ме праша дали јас мислам дека GPL се случува на работа.Вистината е, јас немам идеја.Се надевам дека тоа и успева, и се надевам дека оние играчи кои сакаат да учествуваат во тоа да напредува, а исто така носи во нова публика на играчи и фанови на играта." Потоа дојде остар потсетник дали аризона казина се рулет.
"Повеќето start-up компании, а особено покер лиги, немаат цврсти историја во однос на успехот." Можете да ги прочитате целосна блог пост тука. Donnie Peters Зошто не постоеле Повеќе Ѕвезди PokerNews Главен и одговорен Уредник, Donnie Peters, и покер писател/коментатор/водителот на интервјуто extraordinaire, Френк Op de Woerd, во комбинација за да напишете напукнување парче право Зошто Не многу Високо Рангирани GPI Играчи Не се Одлучат за GPL Нацрт? 1,000 играчи беа прифатливи.
203 го зема опција, и додека оние играчи имаа во комбинација живеат турнир добивки од $550 милиони евра, и во комбинација следи онлајн турнир добивки од $115 милиони евра, 12 на топ 25 GPI играчи не се приклучат на игра.Најголемата загуба за мене беше Стив О'Dwyer.Никој не е во подобра форма отколку Американски, и тој кажа PokerNews дека тој одлучи против влезот на GPL, бидејќи тој сака да го намали својот распоред.Конор Drinan споделуваат сличен поглед.Јас би, исто така, сакаше да се види Адријан Mateos во лигата.На Шпанецот одлучи против зачленување затоа што тој не сакаат да бидат врзани надолу договорно; во форма Дејвид Peters споделуваат сличен поглед.Целосната член може да се прочита тука дали аризона казина се craps. GPL Нацрт Лотарија да бидат Стримувани на Грч 12 тимови дали asda направи приоритет слотови. 12 тим менаџери.

203 квалитетни ракометари.Но, кој добива да ги собереш прво?На лотарија кои ќе одлучат кој се избира во она што цел во текот на три-фаза на нацрт ќе биде емитувана во живо преку Грч на вторник, 16 февруари во 10 am PST / 7 pm CET.Можете да го фати сите на акција во право тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали аризона казина имаат покер соби.