Baazi покер турнеја живи надградби

Австралиско казино оператор, Круна Места Ограничен, наводно, најави дека е поднесена Врховниот Суд тужба против владата на Нов Јужен Велс во текот на вториот план за зголемување на големината на нејзините предвидува Barangaroo Централно урбано обновување на проектот.Операторот стравови на косата на Темето Сиднеј видено: Според четврток извештај од Австралиската Финансиски Преглед весник, Круна Места Ограничен откриени на правна акција, како дел од нејзините најнови полно работно година финансиски резултати во услови тврди дека проширена Barangaroo Централна развој ќе се закануваат на ставови од нејзините под-изградба Круна Сиднеј место.Мелбурн-компанија со седиште изјави дека неговата тужба против Barangaroo Испорака Орган бара забрана против зголемувањето на големината на централната Сиднеј проект, бидејќи државата е во сопственост на инвеститорот не го исполни своите обврски кон Круната Места Ограничен.Според изјавата од Круната Места Ограничени.. baazi покер турнеја живи надградби. "Овие обврски вклучуваат консултации со Круна [Установи Ограничен] за било која апликација за предложениот развој на Barangaroo Централна кои се разликуваат од оние предвидени во релевантните концепт план за Barangaroo Централниот во постоење во време на Круната Развој Договор се внесуваат во." Доаѓа развој да се трансформира во центарот на градот Сиднеј: Се управувани од страна на Barangaroo Испорака Орган, на $4.4 милијарди Barangaroo Централна шема е поставено да се трансформира една напуштена 12.8-акра поранешниот контејнерски терминал во близина на срцето на центарот на Сиднеј во станбен и деловен округ заврши со паркови, настан простори и харбор страна на шеталиштето.Сепак, со цел да се плати за нова железничка станица во наредните водата развој, владата рок организација неодамна детални дека се зголемила шемата е вкупно подот од првично предвидува 635,070 sq ft само над 1,614,586 sq ft.Оваа налути Круна Места Ограничен како казино фирма е изградба на петте-ѕвезда Круна Сиднеј сопственост на соседниот 2.4-акра парцела на земјиште и стравувања дека планираните повисоки згради ќе го блокира профитабилен ставови во близина на знаменитостите како Sydney Harbour Bridge и Сиднеј Операта.Тужба поднесена и покрај се 'на ниски пораст' убедувањето: Австралиската Финансиски Преглед, наводно, се наведува Јован Александар, Извршен Претседател за Круната Летувалишта се Ограничени, како проповедајќи дека неговата фирма останува загрижен и покрај владините гаранции дека Barangaroo Централна шема е поради остане 'ниска густина и на ниски пораст.' Александар На Австралиската Финансиски Преглед.. baa baa црни овци слотови. "На Barangaroo Испорака Орган сака да го зголеми бруто површина од околу три пати и, очигледно, да се направи дека не е на надморска височина густина влијание." Инвеститорот да се "брани својата позиција во судот': За својот дел, Barangaroo Испорака Орган, наводно, изјави за весникот дека биле ангажирани во преговорите со Круна Места Ограничен 'за 28 месеци' врска 'sightlines' од 75-приказна Круна во Сиднеј.Тоа детални дека тоа мораше постојано да се 'дејствувал во добра вера и во согласност со своите договорни обврски" и сега има намера да се " брани својата позиција во судот.' баба диви слотови - слот машини.