најблиску казино да дикинсон северна дакота

Италијанската лотарија и игри технологија снабдувач GTECH уживаа "стабилна" Q4 благодарение на силна продажбата на производот во својот Америка и Меѓународните пазари.Приходи во три месеци што завршува на Декември најблиску казино да дикинсон северна дакота. 31 хит €809.5 m, до 4,7% од година на година.Заработка беа до 6.7% €281m но компанијата објави нето загуба од €92.8 м поради еднократни трошоци, вклучувајќи ги и оние поврзани со GTECH е $6.4 б стекнување на НАС игри уред создателот и социјални игри оператор Меѓународни Игра Технологија (IGT).Со исклучок на оние one-off, нето приходи се зголеми 83% €53m.Америка сегмент пријавени приходи до 10% да €252m во голема мера на силна VLT на продажбата во Орегон.Здрава инстант продажбата на билети, исто така, помогна да се ублажи падот во multistate лотарија џекпот продажба.Од четвртина заврши, GTECH прошири Грузија Лотарија онлајн options (опции) и потпиша договор со казино оператор MGM Одморалишта да се изгради GTECH првиот Невада sportsbook и на премисата мобилни игри во подготовките.Меѓународната поделба видов приходите пораст од 34% до €113m, благодарение на продажбата на производот во Белгија, повисоки машина за продажба на казино клиенти во EMEA (Европа, Блискиот Исток и Африка) и повисоки системи на продажбата во Европа.Четврт видов GTECH доделува до 5,550 на грчки обложување оператор OPAP почетната 16,500 нов видео лотарија терминали.Во GTECH домот на пазарот на Италија, приходи натопена 3.5% до €434m должи на повисоки спортски обложувања исплата.Спортско обложување приходите падна 18% €36m иако обложување се справи со се зголеми за 7% благодарение на зголеменото виртуелна обложување.Лото wagers се зголеми за 4%, додека машина игри приходите падна од €3m да €148m.Вкупно интерактивни игри услуги приходи се зголеми од 7% до €28m, управувано од страна на добивка во Америка (€2.6 m) и Меѓународните (€6.9 m) сегменти, додека италијански интерактивни игри приходи натопена 7% €18.5 м.Интерактивна продажбата на производот во Меѓународни сегмент речиси тројно да €1.7 метри.ВИСОК 5 ИГРИ SUES IGT GTECH рече дека очекува да се финализира IGT стекнување на следниот месец, по што GTECH ќе rebrand како IGT.Во помалку позитивни вести, инвеститорот Висок 5 Игри е тужи IGT за наводно прекршување на нивните лиценцирање договор и избегнување да се плати соодветна авторските права.Тужбата беше поднесена во вторникот во САД Окружниот Суд во Чикаго.Висок 5 Игри и IGT потпиша својот прв договор во 2003 година и работи отиде доволно добро дека партиите повторно промовирана во 2008 година најблиску казино до des moines ајова.

Но, како што договорот беше истекува во 2011 година, Висок 5 вели компании имаше паѓање од над несоодветна игра дистрибуција.Тужба вели дека по "речиси една година од населбата дискусии, IGT нуди да склучи нов договор, со кој дојде до реализација во 2012 година." Но, работите брзо отиде на југ.Тужбата тврди IGT "не успеа да направи одредени плаќања должници под сега веќе раскинат договорот, не успеа да престане дистрибуцијата на одредени неовластено, модифицирани игри, и не успеа да се откаже, да се откажете, или доделете до [Висока 5] одредена марка поднесоци." Висок 5 се бараат неодреден штети и за IGT да престане со користење на своите игри на земјиште базирани на слотови и DoubleDown Казино социјални игри операции.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најблиску казино во северна порта флорида.