најблиску казино во северна порта флорида

Со нови игри и поднесувањето придонеси наскоро доаѓаат онлајн, Песок Кина и SJM Стопанства може да се добие удел на пазарот од ривал Macau оператори, велат аналитичарите.Најголемиот светски производител на игри центар е сеуште се борат со ефектите од coronavirus пандемија.Тоа е да се прашува индустрија набљудувачи да се шпекулира дека додавањето на нови игри добрата и хотелски соби нема да мора да stoke близина на рок побарувачката.Наместо тоа, аналитичарите гледаат на свежи производи привлече посветен Macau посетители подалеку од други места, бидејќи туристите како да се обиде нови установи.Ние очекуваме дека кога Гранд Lisboa Палата се отвора, заедно со бавно закрепнување во секторот игри на приходите од пандемија, на непосредно влијание ќе биде [пазарот] повеќе од капацитет, што доведува до пазарот-сподели смени меѓу операторите со SJM [Стопанства] се основните корисник," според Smartkarma Иновации, на Сингапур-истражување базирано на фирмата најблиску казино во северна порта флорида. SJM Стопанства се стави на завршувањето допира на својата $5 милијарди Гранд Lisboa Палата казино одморалиште на Cotai во Дресот на почетокот на оваа година.Но, официјалното деби на кадифен имотот, беше одложен бидејќи на coronavirus пандемија.Изградба на местото завиткани во 2019, и додека операторот може да ја отвори сопственост пред крајот на оваа година, аналитичар консензус е дека Големиот Lisboa ќе деби во првиот квартал од 2021 најблиску казино во северна myrtle beach.

На местото на случувањето е SJM е прва на Cotai Лента, иако оператор има долго време се еден од доминантните имиња во Макао гејминг индустријата.Со временската линија за лиценца обновување сега мрачното поради COVID-19, concessionaires се под некој притисок за да се покаже посветеност за revamping Macau е болниот економија.Тоа е нешто SJM и Песоци треба да се постигне со spate на нови простории и игри простор..Низ Lisboa Палас Хотелот, Palazzo Версаче Макао, и Karl Lagerfeld Хотел кули, Големата Lisboa Палата ќе функција 2,000 соби за гости, со скоро 300,000 квадратни метри на игри област да се приспособат 700 маса игри и 1,200 слот машини.Операторот неодамна се одржи job fair, цртање 2,000 жители, од кои 600 биле понудени улоги на самото место.Песоци прави својот дел со Londoner Макао, кој е на компанијата конверзија на Песок Cotai на Централна.Организаторот е закажана за да "се отворите Londoner [Macao] сопственост во фази од финансиската година 2020 година да финансиска 2021 година, со дополнителен 290 нови апартмани во Четири Сезони, 600 апартмани во Londoner Хотел, и 390 нови апартмани во Londoner Суд," белешки Smartkarma Иновации.Останува да се види како новата места ќе влијае врз заработката пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) за LVS и SJM.Но Smartkarma аналитичари се потпреме кон вторите како добивање на поголем поттик, поради Големиот Lisboa Палата е ново место, додека Londoner е сопственост преработиш.Тоа не е да се каже LVS е кратко на Макао catalysts.Организаторот е најголемиот таму, и повеќе levered на маса и премиум маса сегменти, кои треба да се забрза со враќа како повеќе Кинески државјани ги искористат предностите на последните продолжување на индивидуални посети шема (IVS) издавање виза. најблиску казино во северна platte небраска.