онлајн казино слот машини за вистински пари малезија

"Мислам дека она што го прави покер толку голема мора да се зачувани, иако, како се држи на рекреативни играч заинтересирани.Јас се возбудувам кога ќе се игра против одредени луѓе.Јас сум играл против Michael Phelps и Џејсон Александар и тоа е одлично.Денес играв против Рајан Riess во 5k и имаше некои дефинитивно случајни луѓе на мојот табела возбудени да се игра со него, па ќе мора да се задржи на играта отворен за ова.Играчите мора да бидат повеќе внимателни и не важнича нивните пари.Многу од нив се во покер; победи пари рано и една година подоцна се во потрага по поддржувачи, бидејќи тие играа премногу покер, дувна пари на автомобили или нешто слично онлајн казино слот машини за вистински пари малезија. Charania има огромен победи во двете Монте Карло и Париз.Како не се чувствуваат да имаат одговорност за победа дека многу пари во една странска земја? "Во Монте Карло, тоа е помалку веројатно.Тоа е многу безбедна и многу богат.Јас се пошегува околу тоа кога ќе победи во Монте Карло уште бев веројатно најсиромашните лице во градот.Париз е различен.Турнирот е во голема област, а тоа е туристичка област и луѓето се mugged има во секое време.Слушнав Џејсон Koon и Athanasios Polychronopoulos се вклучи во борбата обидува да се брани туристи на улица кои се mugged онлајн казино skrill 1 евро. "Земете Duhamel за пример.Дури и обичните играчи него знам.Ви прошетка низ Рио и таму се банери на него, лицето е во списанија, така што тие се повеќе подложни на киднапирање, ограбија е, и напади.Таму, исто така, е толку многу приказни за Рио автомобил парк се небезбедни, па тоа е навистина страшно вести" онлајн казино sizzling жешка за вистински пари. "Јас го запознав Јоханес за неколку години.Јас отиде надвор со него за неколку ноќи на EPT Берлин, за време, и јас видов во Монте Карло играње на 100k почетокот на оваа година.Тоа е тажни вести и играчите се шири зборот наоколу за да се обиде и да се направи колку што може за него онлајн казино слот машини за вистински пари. "Потоа околу две недели, сфатив дека не ни се допаѓа $1,500 настани.Јас сум толку користат за играње на EPT и WPT настани, каде што можете да добиете 30,000 чипови во 4-5 ден турнир, и се игра на 12-9pm.Тука, јас сум добивање 4,500 чипови и играње до 2am.Јас не сум фан на 4pm започнува бидејќи јас сум тука до 3.45 сум, понекогаш, и ако јас биста, доцна во ноќта, јас мора да се дојде до навистина рано да се игра друг турнир знаме слот машини за продажба.
"Ајде тогаш." Вели Charania.Па, како е вашиот Серија е толку далеку? "Досега тоа нели е многу добро.Мислам дека треба cashed два настани, одигра неколку $10k настани и голем број на мешани игри – доста сè, но на $50к.Но постојат уште неколку настани лево, и јас сум се надевам дека ќе победат на сателит во Една Капка во следната недела." Како не Charania пристап ова лето? "Моето расположение беше прилично оптимистички бидејќи би го добиле Тројна Круна имаше јас освои пол.Па тоа беше повеќе за репродукцијата добро, играње голем број на настани, се случува длабока и прави многу добри одлуки agua caliente казино и да се впуштат во ранчо мираж. "Јас сум користи за играње со повеќе чипови, и постојат некои распоред на прашања јас не бев среќен со било кој.Имаше $1,500 NLHE настан кој се судрија со $3k Пенали, и дека повреден во Престрелка областа бидејќи поддржувачи попрво би нивните коњи се одигра на $1.5 к.Имаше, исто така $1.5 к и $10k Шест Макс, и повторно поддржувачи ќе сакаат нивните коњи играње во $1.5 к, така што се намали во $10k поле. "Фактот дека постои само неколку PLO турнири е малку на шега.Посакувам да не беше помалку $1.5 к настани и повеќе $5k и $10k настани, но тоа е затоа што имам пристрасност, затоа што може да игра поголема купи-во настани.Па претпоставувам дека би сакал да видам повеќе PLO настани, поголеми buy-in и некои од игрите се шири надвор подобро." Ние го смени текот на разговорот од WSOP распоред на маките на покер играч.Фреквенцијата на нападите или да се закани со напади, се чини дека да се биде во пораст, а последните вести се дека германската про Јоханес Strassman биле пријавени за исчезнати во Словенија беше уште еден удар со чекан за заедницата.Знаев Charania беше пријателска со Strassman и сакаше неговото мислење agua caliente казино блек џек правила.