Agua Caliente казино блек џек правила

"Да се добие 120,000 луѓе низ портите во три дена е апсолутно неверојатни.Мислев дека тоа беше голем спектакл и голем Тест натпревар." Киви скипер Brendon McCullum додаде, "Тоа е еден одличен концепт.Како розова топка крикет се развива како што јас сум сигурен дека тоа ќе прерасне во глобална игра." Претпазлив пристап да се Остават на страна прашањето на денот / ноќта тест крикет како спектакл, како не обложување заедница добредојде на нова мрак?Две игри доведоа до овој натпревар бил висок постигнувајќи работи – Австралија победа во Бризбејн по објавувањето на првиот innings 556 пред нерешено во Перт, каде што домаќините' односно 559 беше надмината од страна на Kiwis' маратон 624 agua caliente казино блек џек правила. "Исто така, можете да ги видите претходно декларации да ги искористат предностите на овие услови, како и." Но, тоа сигурно ќе доведе до збунето размислување, секако со анте пост влог и тоа е причината зошто Планините се очекува да има мало подигне во тргување кога ќе дакота магија казино се отвори. "Целиот Тест натпревар беше голема иновација, тоа беше голем спектакл", рече Австралија Стив Смит кога ќе daytona покер соба се отвори. "Можете да видите дека начинот на игра се тргува ќе биде малку поинаков.За пример, бидејќи розова топка не повеќе под светлата ќе ги најдете на боречка тим се очекува да биде популарен како светла стапи на сила," Руперт Адамс додаде.Тоа е логичен заклучок да се подготви за, особено ако светла се има такво влијание врз сите аспекти на играта.Кој може да се обложуваат, пред натпреварот со некаква доверба, ако тие можат само да се погоди во тоа кога тимот или на еден специфичен batsman ќе биде во браздата?Лаги и Статистика Постои општа перцепција дека розова топка услуги на bowlers премногу и ние ќе видите повеќе игри завршува внатре три дена.Сепак, листа на розова топка firsts сугерира дека натпреварот помеѓу палка и топка може да биде далеку дури и повеќе отколку што се сомневаат.На Западни Инди скрши го и овој особено терен во првите недели од 2010 година како прв розова топка испорака во прва класа на играта беше испратен од страна на Гвајана е Esuan Crandon кога ќе круна перт казино повторно отворање. Велшкиот страна олеснето да удобно осум wicket победи, но имаше и седум половина век помеѓу две страни плус натпревар победа 147 од Стјуарт Walters кои би биле гледаат како џиновски розова плажа топката.Слични игри се одигра низ светот и иако имаше некои значајни dissenting гласови, главно се во малцинство.Контраст доаѓа од Јужна Африка, каде што само еден ден / ноќ, четири денот на натпреварот е играле досега.Топката беше променето пет пати во просторот на еден, 112 над innings и тоа е фер да се каже дека земјата нема да се брза да го прифатат концептот, бидејќи.И покрај овие статистики, Вилијам Хил е севкупен преглед сугерира дека в.д кога ќе danville ил казино се отвори.

"Јас мислам дека Австралија v Нов Зеланд игра отиде за 8/1-9/1 минатата година фустан стандарди круна казино перт.