е онлајн коцкање правна во сингапур

Во Макао, еден пар на маскирани мажи користеше пипер спреј, наводно stormed во Плаза Macao вчера пред тероризираат вработени и правејќи го исклучите со игри чипови вредност во вишокот на $394,900 е онлајн коцкање правна во сингапур. Утро malevolence: Според петок извештај од GGRAsia, на грабеж се одржа во 5:35 наутро и резултираше со два члена на персоналот опфаќа чуварот и дилер се повредени, како и на две виновниците frenetically pilfered чипови од местото на случувањето е висок лимит игри салон победа вистински пари покер стан. GGRAsia се изјасниле дека felonious дуо потоа избегале сцена во такси со локалните службеници за спроведување на законот подоцна открива дека тие треба допрва да се направи било апсења во врска со раните утрински часови инцидент.Истакнати присуство: На Плоштад Macao е една од петте Macau својства управувана од страна на Песок Кина Ограничен филијала на Американската казино гигант Лас Вегас Песоци Corporation.Се наоѓа во внатрешноста на Четири Сезони Macao хотел во градот Cotai Лента област, местото карактеристики на 108,000 sq ft казино нуди избор на некои 180 слотови како и околу 140 игри маси.Во тек истрага: По кражба, Хонг Конг-листата Песоци Кина Ограничен наводно издаде официјална изјава за прогласување дека инцидентот се 'е под истрага од страна на властите" и дека тоа е "целосно соработува со нивната истрага'.Наводно, го прочитате соопштението од Песок Кина Ограничени.. победа вистински пари слот апликации. "погодени Од членовите на тимот ги доби навремена лекарска помош и компанијата е следење на нивната благосостојба, како за членовите на тимот за безбедност е од огромно значење за компанијата.Песоци Кина Ограничен нема понатамошни коментари во овој момент." Злите недела: GGRAsia се изјасниле дека ова е втор сериозен инцидент да се случи На Плоштад Macao во последната недела по четири Кинески државјани беа избоден со нож на Мај 18 додека поминува под footbridge што ги поврзува имот во близина на Песок Cotai Централна интегрирани казино комплекс.Оваа епизода лево една од жртвите fatally повредени иако локалната полиција наводно изјавил дека не постои индикација дека злосторства биле 'игри поврзани со'.Доаѓаат заедно: Во одговор на оваа сабота инцидент, локалните службеници за спроведување на законот, наводно, се одржа средба со операторот казино персонал, заедно со претставници од Индустријата за Инспекциски надзор и Координација на Бирото на регулаторот каде сите страни се согласија да воспостават механизми што ќе им овозможи да 'speedily и ефикасно' комуницираат треба уште еден таков настан поврзан со гејминг се одржи. победа вистински пари на слот машина стан.