хард рок казино тулса е кат план на

Спортско обложување рака на шпански игри оператор Codere има потпиша мулти-година обложување партнерство со фудбалски центар Реал Мадрид.Во средата, Codere Apuestas и Реал Мадрид го најави потпишувањето на нов тригодишен службен обложување партнерство.Страните запечатен договорот во претседателската кутија на Santiago Bernabeu Стадион, каде Codere Група извршен ДИРЕКТОР Хозе Антонио Мартинез Sampedro (на сликата лево) беше претставен со свечена дрес од страна на тимот на директорот на институционални односи Emilio Butragueño (на сликата десно) хард рок казино тулса е кат план на. Butragueño рече тај-up може да се закажани за последните три години, но "нашата желба е тоа да биде долго-дестинации." Договорот обезбедува Codere ' s visibility (видливост меѓу La Liga фанови, кои доаѓаат како што тоа го прави по закажана за крајот на Codere е една година спонзорство на Реал Мадрид ривал Валенсија. Codere веќе започна посветена на Реал Мадрид дел на компанијата да се надгради шпански соочуваат со обложување сајт Codore.es, кои го направија својот свеж-соочуваат деби крајот на минатиот месец хард рок казино тулса голф. Codere започна голема маркетинг притисни за pimp новиот сајт и неговата поширок спектар на казино содржина, вклучувајќи слотови од NetEnt.

Codere, кој беше се тетерави на работ на банкрот пред големо реструктуирање во 2014 година, остварени приходи од €377.7 m во Q3, надолу 9% од истиот период минатата година.Приходите беа на слично надолу 9.1% €61.6 м.Компанијата се обвинува најголемиот дел од криза на девалвација на Аргентинскиот peso и амортизација на Мексиканската peso. Codere е латинска Америка приходи колективно падна 15.8% €257.1 m во Q3.

Аргентина led губитници, паѓа 23.5% €140m, додека Мексико падна 3.2% €82.6 м и Панама падна 0.8% до €25.4 м.Помали операции во Колумбија, Уругвај и Бразил беа, исто така, цврсто во негативен казино радост tepic tepic не. Codere помина подобро во Европа, каде што италијански приходи стекнати 12.7% да 70милиони евра и Шпанија подобрен за 4,5% €40m.Од септември 30, Codere управувана 144 игри сали, 150 обложување продавници и 55,219 електронски гејмерски машини низ својата глобална стапало.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино радост без депозит бонус кодови.