стратегија за крајна Texas Holdem

UltraPlay е Esports обложување снабдувач победник на EGR Б2Б Награди 2019, кој се одржува оваа недела во Лондон.Ова е компанијата 7 индустрија признание, кои апсолутно го потврдува своето лидерство позиција како eSports платформа и шансите на услуги овозможувајќи им на обложување оператори да влезат на профитабилни коцкање вертикална самоуверено и да се развиваат нивните бизнис на глобално ниво стратегија за крајна texas holdem.

Lyubomira Petrova, Главен Маркетинг Директор на UltraPlay пофали на наградата: "Во UltraPlay го изградивме нашиот eSports производ пригоден и возбудлива за сите, обезбедување на можности за следното ниво на обложување забава.Тоа е прекрасен за да се добие уште еден афирмација на UltraPlay е извонредност во обезбедување на eSports обложување производи." "Би сакал да се заблагодарам EGR и целиот судејќи панел кои гласаа за нас и да ја признае нашата лидерство во eSports обложување сектор" додаде Petrova.На EGR Б2Б Награди цел да се награди и слават најдобрите обезбедувачи на услуги во онлајн игри индустрија, признавање на достигнувањата на добавувачи од низ сите големи iGaming дисциплини.Претходно оваа година, UltraPlay исто така беше именуван "Најдобри eSports Обезбедувач на услуги Во Балктикот" од BSG Награди 2019 стратегија за седат и да одат онлајн покер. Компанијата продолжува да проширувањето на нејзините eSports нуди со постигнување 28 игра наслови, 3000 настани месечно, 2500+ живеат настани месечно и над 200 пазари играчи може да се обложувате стратегија за рулет во казина. UltraPlay е сега се подготвува за следната изложби да бидат присутни на BEGExpo 2019, 20-21 ноември, кабина 2.12, во Софија, Бугарија, и Сигма 2019, 27-29 ноември, кабина S9, во Малта.За повеќе информации проверете www.ultraplay.co За UltraPlay: UltraPlay е модерна технолошка компанија, основана во 2010 година, со core амбиција да понуди иновативен пристап кон онлајн игри индустрија, со обезбедување напредни обложување решенија, се фокусираше на спортски и eSports обложување, live обложување, бела етикета, онлајн казино и blockchain технологија.Собрани од страна на тим на iGaming професионалци со огромно искуство во обложување за развој на производот, операции, eSports и маркетинг, UltraPlay е доверлив партнер за доставување на супериорни спортски софтвер и шансите производи за своите клиенти.Научете повеќе за компанијата тука: www.ultraplay.co Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како можам да добијам подобра во blackjack.