Harrahs казино Reopening канзас сити

По објавувањето на минатиот месец дека го затвори својата високо-ролери работење во Песок Cotai Централна, StarWorld Казино И Хотел Одморалиште и Galaxy Macau Казино, ВИП junket оператор Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен сега shuttered неговата служба за Казино Ле Кралски Лак во движи дека се надева дека може да снимите до $750,000 една година.Според извештајот од Макао Бизнис Дневен весник, најновиот затворање, исто така се гледа на NASDAQ-листата фирма, која сега се нуди само VIP услуги во Градот На Соништата Макао, прекинете поврзани со промотивни соработка договор со индивидуален познат како Ли Wai Човек harrahs казино reopening канзас сити. Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен неодамна откри дека втората четвртина возен чип промет паднале од 51% од година на година да $900 милиони евра, што е значително помалку од $1.7 милијарди тоа пријавени за истите три месеци, период во 2015 година, додека период го виде тоа рекорд нето загуба на некои $104.4 милиони евра.Тој изјави дека овој недостаток беше главно се должи на настанати "еден-време" исправката на вредноста на нематеријалните средства од $97.3 милиони денари, како и намалување на побарувачката за ВИП baccarat, заедно со "економската криза и тековно анти-корупцијата кампања во Кина, каде што мнозинството на [нашиот] VIP игри патрони живеат" и "продолжи затегнување на политиките на владата во Кина вклучувајќи ги и ограничувањата на кредитна картичка употреба".Во прилог на затворање, Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен, исто така, наводно, се повлече од својата планира набавка на Jeju Сонцето Хотел И Казино во Јужна Кореја.Договорот објавен во јуни беше да се види Macau-базирани промотор плаќаат околу $101 милиони евра за Bloomberry Места Корпорација за Jeju Остров објект, кој се карактеризира со 12,800 sq ft казино нуди 45 слотови и 20 игри маси, во надеж дека на диверзификација на својот бизнис harrahs казино сан диего старосната граница. Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен понатаму објаснува дека сега има намера да се посвети на собирање на преостанатиот долг како тој се обидува да ги плати надолу неговите линии на кредит со имателите на одобренија и дозволи.Таа изјави дека оваа стратегија ќе ги види одржување на минимални бизнис тома со активно не проширување на кредити на клиенти поради "издолжување и тежина на собирање на маркери правно побарување". tournoi покер или казино barriere убаво.