онлајн покер слободни за забава

АМЕРИКА Цезар Забава случајно започна вистински пари верзија на својот WSOP.com сајт додека блогер Чад Holloway заработи на првиот нараквица од 2013 Светската Серија на Покер; на feds обвинетите виртуелна валута purveyors Слобода Резерва додека најголемите светски Bitcoin размена рече дека ќе бараат владата ID за да го купи или да го продаде Bitcoins; Невада нарушувањето на Вилијам Хил е недела со забрана на спортски обложувања киосци; Bwin.партија флип-flopped на својата потрага за Невада онлајн покер лиценца; Amaya Игри 2012 стекнување кога се мери во голема мера на својата Q1 билансот на состојба; Антигва премиерот чувствува "повеќе охрабруваат" за земјата СТО се борат по средбата со НАС veep Џо Бајден; хеџ фондови изразија желба да биста до Цезар Забава и Виктор Rocha кажано Беки Liggero зошто мотото на неговата нова игри конференција Не беше Племе Остави Зад себе.ЕВРОПА Далечинскиот Коцкање Асоцијација протестираа на Грција protectionist коцкање политики (повторно); матичната компанија на холандски слот инвеститорот Шериф Игри се најде под истрага за перење на пари и трговија со дрога; Facebook блокиран коцкање сајтови од холандски на корисниците; Гала Корални објави "задоволителни" Q2 заработувачка; Lee Дејви prowled на Вембли Стадионот теренот за покривање на Меѓународна Стадиони Покер Турнеја и Беки Liggero наздравија некои неверојатни жени на Жените Во Игри Награди.АЗИЈА Том Вотерхаус извинување за добивање на Австралија колективно гаќи во еден куп over во живо-шансите промоција за време на спортски преноси; Универзална Забава и Robinsons Земјиште ditched нивниот договор за Манила казино; Индија спортски министерот негираше извештаи дека тој пишувал за законодавство да се легализира спортско обложување; Tatts Група тужена државата Викторија над нечесна pokies леви; поранешен PAGCOR главен Efraim Genuino беше хит со мито и malversation давачки; Макао регулатори преквалификуваат некои SJM игри маси како ВИП-само и казино оператори доби преглед на претстојните данок скокање; Сингапур поведе нова казино посета ограничување на шема; Lee Дејви дискутира Азија покер пазарот со Xuan Лиу и Винс Мартин нудат совети за инвестирање на Малезија казино оператор Genting.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн покер слободни за забава.