казино дер Magier Teil 2

Продолжува про-демократија востание во Хонг Конг, исто така познат како на Анти-Екстрадиција Закон за Дополнување на Законот за Движење, потенцијално би можеле да се вози повеќе посетители да Макао, не ги одврати ги од посета на коцкање центар, според Bernstein аналитичарите.Протестите, на кои се протегала во 16 недела, имаат обично се парничната и, на моменти, насилни.Во текот на викендот, тензии разгореа како демонстрантите tussled со органи низ Хонг Конг, како и меѓународните медиуми агенции известија демонстрантите поставување на пожари и lobbing нафтени бомби во полицијата, се прашува одговори на солза гас и гумени куршуми од властите казино дер magier teil 2. Bernstein не е прво истражување фирма да се предвидат пригушен влијание од геополитички пресврт на Макао бруто игри приходи (GGR).Минатиот месец, JPMorgan направени слични коментари, велејќи Хонг Конг криза ќе има помало влијание врз Macau игри приходи отколку на визитација.Иако посетители од Хонг Конг (како што е дефинирано од страна на патни документи користи кога внесувате Макао) сочинуваат во просек 17% на 19% врз основа на нашите разговори со казино оператори и junkets, Хонг Конг жителите сочинуваат помалку од 10% од масата GGR," според Bernstein аналитичарите.Истражувачката фирма белешки коцкари од Кина, не Хонг Конг, се смета за најголемиот процент на Макао е ВИП, како и за масовниот пазар прометот.Таму може да биде нешто да се идејата дека Хонг Конг демонстрации може да се всушност работат во Макао корист, но исто така постојат спротивставени ставови.Минатиот месец, Игри Инспекција и Координација Биро (DICJ) рече GGR на Специјалниот Административен Регион (SAR) лизна 8,6 проценти, добро за трети-најлошата месечна перформанси на оваа година.Некои Вол Стрит аналитичарите, исто така исечените 2019 проценките на Макао оператори, вклучувајќи Лас Вегас Песоци и Дин Одморалишта, да се спомене геополитичките тензии во Хонг Конг, како дел од причините за пониски прогнози.Во пополнување со Комисијата за Хартии од (ДИК) објавен претходно овој месец, Дин Места предупреди своите јули и август игри промет tallies ќе дојде во добро под 2018 бројки за истиот период, со компанијата да се спомене фактори, како што се "тек на трговски спор меѓу САД и Кина и пореметувања во Хонг Конг SAR." Bernstein укажува дека повеќето ВИП играчи дојде до Macau директно од Кина, додека масовната пазарот коцкари летање на игри центар се на летови, кои обично се запре во Хонг Конг.Служба во Хонг Конг е меѓународниот аеродром беше нарушен за неколку дена во август, бидејќи на демонстрации.Во одговор на протестите, Кинеската влада има создадено повеќе ограничувања за туристите бараат да посета на Хонг Конг, потези кои на крајот може да работат во Макао корист низводно casino resort 69300 исток nee патот quapaw ok 74363. "На Кинеските власти создадоа повеќе ограничувања за посета на Хонг Конг, како резултат на протестите, и во Кина, расположение против посетата на Хонг Конг е во пораст", рече Bernstein аналитичарите низводно казино павилјон за седење табелата. "Сепак, Макао останува дисциплинирани, без протести и со про-Кина расположение јасно видливо.Овие фактори може да им помогне на поддршка Macau визитација." Во вторникот, Голдман Сакс надгради акции на Wynn да се "купат," се напомене дека инвеститорите добиле премногу сомнително на берзата и дека Macau GGR е веројатно да пресврт на подобро. низводно казино.