низводно казино црвено дабови Steakhouse мени

Цезар Забава Корп рече понеделникот U. Финансии Оддел за испитување на потенцијалните пари-перење на наводите на Цезар Палата.Во пополнување со Комисијата за Хартии од вредност, Цезар рече дека примил писмо од министерство за Финансии на Одделот за Финансиски Криминал Спроведување Мрежа претходно овој месец, наведувајќи прекршувања на Банкарската Тајност Дело.Поделба, познат како FinCen, е утврдување "без разлика дали тоа е соодветно да се процени граѓанска казна и/или да преземе дополнителни спроведување на мерки против Цезар Палас." Цезар рече дека ќе соработуваат со федералната големата порота истрага за ова прашање и FinCen сонда низводно казино црвено дабови steakhouse мени.

"Врз основа на постапки во тек, на Registrant во моментов не може да се утврди веројатноста на исходот на овие прашања или опсег на разумно можна загуба, ако било," Цезар вели во поднесување.Игри Одбор за Контрола Претседател A. Синтез рече понеделник државните агенти се работи со FinCen на истрага, но тоа беше во почетокот на процесот.Синтез, рече тој рече дека не може да открие било какви спецификите на истрагата, вклучувајќи ја и временската рамка или природата на наводите како да се направи казино во раздор. "Одборот е тесно соработувајќи со FinCen," Синтез рече. "Имаме добри работни односи со нив." Во август, Лас Вегас Песоци Корп го погоди справи со федералните обвинители и платени за порамнување на $47.4 милиони за да се избегне кривичната пријава во врска со обвинувањата на перење на пари На Венецијански во 2006 и 2007 година како да се направи казино во minecraft. Во поднесување, Цезар рече, "Владини органи имаат се повеќе се фокусираше на анти-перење пари политики и процедури, со особен фокус на гејминг индустријата." На FinCen истрагата беше откриено во истиот ДИК поднесување во која Цезар објасни причините компанијата повлече доцна во петокот од процесот за да се заработи Масачусетс игри лиценца.Покрај тоа, Цезар рече дека тоа е одвојување договор со Gansevoort Хотел Група во $185 милиони redevelopment на Законот е Gamblin' Сала.Масачусетс игри инспектори за време на рутински позадина проверки на Цезар " бизнис партнери, беше прашањето со инвеститор во Њујорк-базирани Gansevoort.Инвеститорот, германски бизнисмен, е познат да имаат врски со организираниот криминал во Русија. Gansevoort не е вклучена во Бостон потфат и не очекува да бараат лиценцирање од страна на Невада игри регулатори за Дресот на проектот.Договорот помеѓу Цезар и Gansevoort беше строго лиценцирање и маркетинг договор.Синтез изјави државниот игри агенти ќе видиш Масачусетс истражни извештај и да се исполнат со регулаторите за да се разбере зошто Suffolk Падови Трката, Цезар' партнер во предложените $1 милијарда хотел-казино комплекс во Бостон, беше побарано да се отстрани Лас Вегас-базирана компанија од проектот.Синтез рече Gansevoort е позадина ќе се разгледуваше од страна на комисијата за усогласеност на Цезар Забава.Сите игри компании во Невада има согласност комитети, кои се вообичаено направен од поранешниот регулатори и службеници за спроведување на законот, кој проверете потенцијални деловни партнери.

"Моето разбирање е комитетот за усогласеност на Цезар истражува партнерство," Синтез рече. "Ние ќе се зборува со комитетот за усогласеност, како што изгледа понатаму во ова прашање." Синтез рече дека тоа е веројатно одборот ќе треба да се истражат Gansevoort бидејќи "тоа беше беше до Цезар усогласеност за да се справи со длабинска анализа." Во соопштението недела, Цезар Забава Извршниот Потпретседател Јан Џонс рече завршува Gansevoort врска ќе "нема да имаат влијание врз трансформацијата на Законот е" во луксузен бутик хотел-казино.Џонс изјави дека скок базен област и ноќен клуб од Виктор Drai и ресторан управувана од страна на телевизија готвење личност Giada De Laurentiis се уште беа дел од проектот.Во својата ДИК поднесување, Цезар рече Масачусетс регулатори, исто така, имаше загриженост за компанијата, финансиската одржливост и со Цезар Интерактивни Игри извршен ДИРЕКТОР Mitch Garber за вработување со Европската базирани на Интернет игри компании прифатени wagers од Американците пред текот на 2006 година Незаконски Интернет Коцкање Спроведување на законот.Компанијата носи гејминг индустријата-висока $23.5 милјарди на долгот и Garber, кој е, исто така, извршен ДИРЕКТОР на новоформираната подружница, Цезар Стекнување Co., беше лиценциран во Невада почетокот на оваа година.Настаните околу Цезар ширевте во текот на викендот.Инвеститорите испратени акции на Цезар, кои се тргува на њујоршката Берза, долу колку што е 9 проценти рано понеделник.Акции затворен во $17.81, надолу 89 центи, или 4.76 проценти.Унија Игри Група генерален Директор Бил Lerner кажано инвеститори Цезар, кои работат 54 казина во 13 држави, може да имате проблеми со кои бараат лиценцирање на други пазари како да се направи казино во minecraft серверот loverfella. "Што рече, додека соодветните земји и јурисдикции се независни од законска гледна точка, ние се напомене Цезар веќе има и долгорочни дозволи во текот на домашни игри пазари," Lerner рече.Цезар имал 4 проценти удел во Suffolk Падови и би успеале имотот.Во Лас Вегас, компанијата ќе треба да се најде брендирање решение за Законот е казино. казино во градскиот парк канзас.