дали некој се направи пари од онлајн покер

НИ комерцијални казино приходите падна речиси 79 проценти во вториот квартал од 2020 година поради COVID-19 кофриране игри подови.Но индустриски лидери веруваат силна наплата е веќе во тек.Американскиот Игри Асоцијација (АГА), гејминг индустријата шешељ лобирање фирма во ВАШИНГТОН, го претстави својот нов "Комерцијални Игри Приходи Tracker" оваа недела.Онлајн алатка овозможува држава-по-држава и кумулативни увид во НАС комерцијални казино индустријата врз основа на состојбата на приходите извештаи.На tracker е првиот квартален извештај се надевам дека ќе биде најлош случај.Бруто игри приходи (GGR) изнесува $2.3 милијарди април преку јуни, една година-over-година контракција на 78.8 проценти дали некој се направи пари од онлајн покер. COVID-19 има несомнено поставени од најтешките економски предизвик на индустријата за игри досега се соочуваат", рече АГА Претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер дали некој се победи во рулет. "Сепак, игри рекорд популарност пред COVID-19, како и нашите еластичност во средината на таква катастрофа, е доказ за индустрија е основа за континуиран успех како што произлезе од пандемија." Во текот на три месеци, слот машини освои $1,3 милијарди (-81.9 проценти), маса игри $286.9 милиони денари (-86 проценти), и sportsbooks $64.2 милиони денари (-46.3 проценти).На осамен корисник на затворачите на тули и малтер казина е интернет игри на среќа, што видов приходи се зголеми 253.8 проценти до $402.7 милиони евра.На АГА вели дека тоа ќе го објави на казино приходи резиме секој квартал се движи напред.Групата ја објаснува целта е да ги пратите на индустрија за економската обнова.Немаше победници во Q2 2020, како 27 држави кои имаат комерцијална игри на сите пријавени од година-over-година загуби.Шест држави — Илиноис, Мејн, Масачусетс, Мичиген, Њу Мексико, и Њу Јорк — го помина GGR на $0, како и нивните казина се затворени за целиот три месеци траење.Ново Мексико има само индијанци казина, но не се комерцијални racinos со слот машини.Државата е најголемиот игри држави беа, исто така, најголемите Q2 губитници.Во споредба со нивните 2019 Q2 GGR, Невада казино победи беше долу за повеќе од $2.38 милијарди (-80.5 проценти).Пенсилванија казина пријавени $601.6 милиони помалку игри долари (-71.5 проценти), и Атлантик Сити загуби $550 милиони денари (-66.6 проценти).По АГА е COVID-19 казино tracker, 851 комерцијални и племенски казина се врати отворени за игра.Само 139 остануваат затворени.Во средината на април, секој казино подот беше shuttered.Милер вели дека додека април и Мај искусни GGR нагоре се намалува од 90 проценти, јуни одбележа reopening на речиси 300 комерцијални казина, и со тоа, оператори видов затворен-до побарувачката.На АГА вели јуни приходи беше скоро четири пати поголем од април и Можат да се комбинираат seminole хард рок казино часа. "На индустријата за игри е лидер во спроведување на ригорозни, иновативни протоколи кои се дозволени огромното мнозинство на нашите својства за да се отвори и ќе остане отворена," Милер рече. seminole хард рок казино во флорида.