зошто е онлајн покер забранети во сад

На Невада Игри Комисија одобрени на корпоративниот родител на Stratosphere да работат на онлајн игри веб-сајт четврток.Американската Казино и Забава Својства ДОО беше доделена на интерактивни игри на лиценца како игри на услуги.Во прилог на Stratosphere, компанијата е сопственик на две Аризона Чарли казина во Лас Вегас и Водолија во Laughlin.Игри комесари беше кажано ACEP ќе започне во слободна игра покер сајт до крајот на оваа година.Компанијата се надева да ги започне еден вистински пари покер веб-сајт некаде следната година со дополнителни одобренија.Алек Driscoll, директор на игри развој на ACEP, изјави комисија компанијата има договор во место со технологија на услуги, но планира да се направи што објавувањето на подоцнежен датум.Слот машина производител WMS Индустрии и матичната компанија на Stratosphere доби одобрување во четвртокот за Невада интерактивни игри лиценци од државата казино регулатори.Невада е сега доделени осум интерактивни игри лиценци за потенцијалните оператори и операторите под државна регулатива за покривање на функционирањето на онлајн покер во Невада е граници.На Невада Игри Комисија почна лиценцирање оператори и технологија на сервиси за интерактивни игри на среќа во јуни зошто е онлајн покер забранети во сад. Waukegan, Болен.-врз основа WMS е веќе оперативен онлајн игри на среќа во законски пазари во Европа.Слот машина гигант ставил својата игра содржина на free-to-игра друштвени игри веб-сајтови зошто е онлајн коцкање нелегално во сад.
WMS Индустрии, дизајнер и програмер на игри производи, беше препорачува како интерактивни игри систем производителот и како оператор на услуги.Во изјава по комисија одобрување, WMS Претседателот Orrin Edidin нарекува лиценцирање "важна пресвртница во иницијативи ние сме преземени за поддршка на нашата казино клиенти онлајн игри за забава потреби" epiphone 339 p90 vs казино купе. Edidin рече WMS планира да понуди Невада казино оператори онлајн, вистински пари покер платформа.Американската Казино и Забава Својства ДОО беше доделена на интерактивни игри на лиценца како игри на услуги.Во прилог на Stratosphere, компанијата е сопственик на две Аризона Чарли казина во Лас Вегас и Водолија во Laughlin.Игри комесари беше кажано Американски Казино и Забава Својства ќе започне во слободна игра покер сајт до крајот на оваа година.Компанијата се надева да ги започне еден вистински пари покер веб-сајт некаде следната година со дополнителни одобренија.Алек Driscoll, директор на игри на развојот на Американската Казино и Забава Својства, изјави комисија компанијата има договор во место со технологија на услуги, но планира да се направи што објавувањето на подоцнежен датум.Невада е првата држава да ја легализира внатрешни онлајн wagering, и пет члена комисија започна со издавање на онлајн покер лиценци во јуни.Исто така во четвртокот, комисија одобрена лиценца барање Петтата Улица Игри да управуваат со 150 места и четири табелата игри на Злато Скок во центарот на градот и да управуваат со казино во Siegel Слотови и Апартмани во Северна Лас Вегас.Финансиските услови на договори не беа обелоденети.Петтата Улица директорот Сетх Брегот рече дека компанијата се обврзаа на тајните на слот машини на Злато Скок за билет во билет за излез безготовински игри од ноември.Со лиценцирање одобрување, Петтата Улица игри очекува да го преземе казино работењето од денес .Петтата Улица надзор redevelopment на Центарот на градот Голема, поранешна Љубовница на Среќа, како и развој на Downtown3rd, а пешачат-а-ција областа на трговијата на мало, јадење и забава места.Игри комесари беа исто така надграден за статусот на преговорите меѓу државата е Надвор од Патеката Pari-Mutuel Wagering Комитет и Лас Вегас Дисеминација Ко.на договор постигнат во август за новиот седум-годишен договор.Лас Вегас Дисеминација обезбедува информации за трки низ републиката и се грижи за пари wagered во Невада за да бидат вклучени во pari-mutuel базени во секоја песна за секоја трка.Невада игри регулатори имаше повика двете страни да постигнат договор за спречување на исклучување дека се закани дека ќе стапи на сила минатиот месец.Постојат 83 спортски книги во Невада кои нудат pari-mutuel wagering, според Невада Pari-Mutuel Асоцијација.Комесари беа прашани за продолжување на рокот за договор до октомври, така што сите книги може да одобри новиот аранжман. epiphone 1965 елитистички казино преглед.