кога е таму сплит тенџере во Texas Holdem

ТОКИО — Странски казино оператори се туркаат назад против потези да се регулира предложи воведување на голем билет коцкање во Јапонија, рана знак на триење за проекти кои се очекува да се генерираат милијарди долари за земјата и глобалната коцкање индустрија кога е таму сплит тенџере во texas holdem.
MGM е нов Источниот Брег стопанства продолжи да го платат голема за MGM Места Меѓународни, но тоа беше свежо Лента гласини дека нема ништо да се направи со компанијата која скокна од четврток втор квартал заработка повик.Бојд Игри е да се врати на дивиденда бизнис.Лас Вегас-врз основа на локалното население операторот кој исто така е во центарот на градот Лас Вегас својства, како и riverboat и тркачката патека казина во среден запад и Југ, се потврди четвртокот дека тоа плаќа 5-центи-по-акција дивиденда и реоткупуваат 600,000 акции во јули, се прв пат компанијата го направи, дека во скоро 10 години.Бојд и Претседателот и извршен ДИРЕКТОР Кит Смит вели во конференцискиот повик на компанијата во вториот квартал заработка дека компанијата ќе продолжи да се балансираат се враќа на акционерите, исплатува долг и reinvesting капитал во нејзините својства во квартали напред.Смит рече дека тоа е најдобро во вториот квартал резултати за нејзините жители на пазарот во речиси 10 години, управувано од тековните подобрувања во работењето и силна регионална економија.Тој рече дека локалните резултатите би биле робустен, дури и без компанија е стекнување на три нови својства — Aliante, Фабрика и Eastside Фабрика — во изминатата година.Тој вели дека новото-да-Бојд својства произведува одлични резултати кога е таму вратоврска во покер. "Нашите три стекнале Невада својства доставени уште една одлична четвртина, како што ние продолживме успешно да се изврши на раст и синергија можности," Смит изјави инвеститори.Бојд пријавени приходи од $48.6 милиони евра, 24 центи за споделување, на приходи од $599.9 милиони денари за кварталот кој заврши 30 јуни казино отворен на велики петок.
Една година порано, компанијата објавија заработка $30 милиони, 10 центи за споделување, на приходи од $544.9 милиони евра. казино се отвори токму сега.