казино се отвори денес во филипини

Финалната маса е поставено на Еп Покер Лигата е в.д казино се отвори денес во филипини.

главен настан на дланките во Лас Вегас.На шест останатите играчи, Хасан Habib е вашиот чип лидер со 1.665 m, проследено со Џејсон Mercier (1.495 m); Дејвид 'Chino' Rheem (1.432 m); Ерик Seidel (1.109 m); Гевин Смит (766k) и Huck Семе (396k).Акција добива во тек петок на 2pm локално време.Првата награда е $1m; шесто место добива само срамежлива од $108k.Без оглед на тоа каде Rheem завршува, може да постои значителен линија на луѓето чекање за него на железнички со своите раце надвор.Инспириран од furor околу Хозе 'Girah' Македонско онлајн покер мамење скандал, повеќе постери на 2+2 форуми се појавија со приказните на бескрупулозните однесување на и надвор од felts од страна на други играчи, вклучувајќи Rheem.Откако Ќе Molson најави дека Rheem има должници него $40k од минатата година EPT Лондон настан, Том 'durrr' Dwan piped нагоре, тврдејќи Rheem должници него пари, како и казино се отвори денес во онтарио. 2010 ноември Niner Јосиф Cheong наскоро се приклучи во, тврдејќи Rheem должници него $40k од минатото лето.Во одговор, на EPL е Мајк McDonald објавено изјава дека компанијата имаше средба во понеделникот "во однос на играчи кои претходно се постапил на начин што ќе се смета за непрофесионално." McDonald тврди EPL "лично потсети секој поединец дека тие не ќе им биде дозволено да учествуваат во лигата ако нивното идно однесување е иста како минатото однесување .. казино отвори oud во nieuw. луѓе кои се сиромашни, претставници на играта на покер нема да трае многу долго во оваа лига и EPL ќе јавно" аут " луѓето кои се клоци од лигата наместо едноставно да им кажете за да не се појавиш и да ја задржат hush потаен." Како конечна табела беше поставено, Rheem испратила следново: "Сите сакам да направите е да се победи & направат вистинската работа!Јас сум толку блиску и се чувствува добро знаејќи дека!" Секако, тоа се чувствува добро сега, но тој се уште го сака својот кредитори утре?На некој што нема да видите учествува во EPL е Daniel Negreanu.Во тап блог пост, Дете Покер објасни неговото објаснување за давање на EPL широк чамец.Прво, Negreanu е "длабинската анализа" има убеден му EPL не е долго за овој свет.Без големи спонзорство ("на Lexus или Caddilac [sic] тип бренд"), ограничен телевизија изложеност и она што Negreanu смета дека е ограничен поднесе жалба до мејнстрим публиката, Negreanu верува дека EPL е "финансиска структура е суштински недостатоци од гледна точка на приходи и е осудена да биде #epicfail." Освен...

на EPL е само за цел да создадат бренд кој ќе им овозможи да се започне сопствен онлајн покер сајт, ако/кога САД се легализираше играта.Во тој контекст, Negreanu оди толку далеку, како да се опише Црн петок како "најдоброто нешто што се случило на EPL to date." Па, мило некој ужива во тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre индискиот покер асоцијација - ипа.