казино отвори Oud во Nieuw

Кина cybercops го започнаа нова crackdown на "негативните и штетни" информации кои ќе ги испита сите страни на интернет за траги од нелегално коцкање и други официјални не-сос служ.Во четвртокот, на сајбер-просторот Администрација на Кина (ЦАЦ), најави почеток на нов шест-месечно се бори против 'штетни информации" дека властите во Пекинг, не сакам Кинески граѓани да се сопнуваат низ интернет.ЦАЦ е дефиниција на "штетни" online содржини вклучува ништо вклучување на коцкање, порнографија, измама, насилство, закани, злоупотреба на, гласини и superstition.ЦАЦ, има намера да го "енергично" следење на усогласеноста со веб-сајтови, мобилни апликации, форуми за размена на инстант пораки услуги, во живо-стриминг платформи и (веројатно) учениците полагање на хартија за белешки на едни со други за време на часовите.ЦАЦ, изјави дека очекува сите интернет оператори да се "исполни своите обврски" во текот на оваа кампања, додека предупредување дека "секој кој нелегално однесување за да се оди бесплатно нема да биде толерирано, но бидат строго казнети." На crackdown има шест-месечниот прозорецот се протега само надвор од 30 годишнината од Пекинг е грубо кршење на протестите во Tiananmen Square во 1989 година казино отвори oud во nieuw. Онлајн дискусија на која crackdown, косо од страна на Кинеските власти, како на јуни 4 Инцидент, одамна е еден од главните приоритет на Кина интернет censors.Оваа недела, исто така, видов две Кинески интернет гигантите – Baidu и Sohu – да заработи огромен гнев во Кина е Националната Интернет Информации за Статистика, кој нареди двете компании да го суспендира нивните вести портали за период од една недела.Две фирми беа обвинети за неуспехот да покажат потребната енергија во одржување на нивните портали слободни за "вулгарен" информации, очигледно поради коментари од страна на овие услуги' крајните корисници.Петок видов Baidu издаде извештај со детали својата 2018 "содржина еколошки сеопфатно управување," кои се вклучени компанијата purging повеќе од 50.2 б "парчиња од штетни информации" од своите различни платформи.Овие purges се врши преку различни средства, вклучувајќи автоматска детекција, човечки watchdogs и јавни жалби.Порнографија изнесува 53% од забранетиот плод откриен од страна на автоматизација, додека коцкање рангиран на второто со 16.1% учество и фалсификувани производ терени поставени трети со 6.2%.Порно изнесува 55% на човековите deletions, додека коцкање падна на трети со 9.2%.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre индискиот покер асоцијација - ипа.