листа на Idn покер депозит Pulsa

Патот назад на почетокот на 2010 година, Њу Џерси игри регулатори требаше долго тешко се погледне во MGM Установи' заедничките вложувања во Макао со Pansy Хо (ќерка на казино магнат Стенли Хо), го прогласи Pansy 'несоодветни', и принудени MGM да изберете помеѓу Макао и Атлантик Сити.Во она што се чинеше да се очигледно исход за сите освен њу џерси регулатори, MGM избра Макао.Можеби Атлантик Сити е законодавците ги модифицирале своите став малку од тогаш, поради зголемената популарност на HBO серија Boardwalk Empire предизвика желба да го прослават на домашните лик што се покачена 'несоодветни' на сосема ново ниво.Во HBO програма, Steve Buscemi игра ретко-маскирани верзија на Енох 'Nucky' Џонсон, вистинскиот живот Атлантската Област Републиканската Партија благајник/секретарот кои имаа удел во сите видови на нелегални shenanigans за време на неговиот три-деценија работи на чело, на крајот завршуваат во затвор за даночно затајување.Седум децении подоцна, Атлантик Сити Councilman Денис Мејсон е да предложи да се именува Belmont Ave.блок најблиску до Boardwalk по Џонсон.Мејсон има дури и призна дека тој не е пречи од страна на Џонсон unsavory минатото, бидејќи Мејсон е намера не е да го прослават Џонсон животно дело, но само се бара да се заработи на "возбуда и публицитет" генерирани од страна на HBO серија.Па готова брза од сето ова е дека Атлантик Сити е толеранција на 'unsuitability" се појавува да биде нешто на целта движат.Во меѓувреме, Pansy Хо се чини дека добиле над Атлантскиот Градот snub, несомнено помогната од страна на фактот дека гореспоменатите заеднички потфат со MGM е само да се поднесе барање за неговите очекувани иницијална јавна понуда во Хонг Конг.ИПО ќе го направи тоа за шест шест од Макао е казино licensees да одам јавноста.За евиденција, Макао казино приходи е до 63% од годината, додека во Атлантик Сити броеви се, тој, не толку добри, underscoring што, како што сонцето заоѓа на една империја, се крева на друг.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre листа на idn покер депозит pulsa.