како да се игра блек џек во казино

Edmen Shahbazyan влегува во главниот настан на саботата UFC Борба Ноќ картичка како -350 омилен да се задржи неговата непоразен рекорд кога тој се качува на Дерек Brunson (+260), според PointsBet Sportsbook.Критична средна matchup треба да испрати победник во насловот на сликата како да се игра блек џек во казино. Shahbazyan има воспоставено себеси како еден од најнадежните изгледи во UFC.Тој е потенцијал шампион кој придобивки од водство на менаџерот, Ronda Rousey – можеби повеќето исконски женски ММА ѕвезда на сите времиња.Тоа е ако не, тоа е кога," Rousey кажано UFC претседателот Dana Вајт во едно интервју, говорејќи на Shahbazyan е првенство потенцијал се слот машина добивки оданочуваат. "Ова дете е посебна.Тој е еден во една генерација.Јас знам што јас сум во потрага на, и знаете што барате.Тоа што е интересно за конечно да биде во ова време каде што секој почнува да обрнува внимание." На 22 години стари, Shahbazyan веќе е рангирана како Број 9 кандидат во UFC средна поделба.Тој може да се докаже и припаѓа и со поделба елита од тепање Brunson, чија само загуби во UFC се дојде до елита middleweights.Некои види Brunson како gatekeeper.Но, тој верува дека голема победа над силно hyped Shahbazyan може да се направи од него вистински кандидат повторно се слот машина добивки оданочуваат во pa. Shahbazyan (11-0) и Brunson (20-7) наслов сабота ноќ картичка во UFC е Апекс објект во Лас Вегас.Борбата, најверојатно, ќе видите Shahbazyan да се поттикнат на акција рано. Brunson покажа способност да мирно да ги преземе борбата во круга подоцна како на крајот.Ако тој може да продолжи да ја следи дека игра план, тој можеби ќе имаат шанса на вознемирувачка Shahbazyan работи кон средна наслов се слот машина джакпот случаен избор. "Јас знам што сум способен за тоа е кога јас сум подготвен и бирани во," 36-годишниот Brunson кажано Yahoo Sports.

"Јас сум опасен човек.Јас се уште се чувствуваат како таму е многу таму за me се слот машина исплати по случаен избор. By не значи не сум писмен себеси се исклучи.Мислам дека јас имам многу повеќе да се остави во мене, и ќе видите некои големи перформанси во овие следните неколку години." Во ко-главниот настан, жените flyweights Joanne Calderwood (14-4) и Џенифер Maia (17-6-1) лице-off во она што изгледа да биде опасно matchup за Calderwood.На 33-годишниот наслов кандидат беше во линија за да го земе на шампион Валентина Шевченко.Но, Шевченко, поддржан од титулата се бори поради повреда, и Calderwood наместо тоа избра да ги преземе борбата против Maia наместо да се чека за рунда на шампионатот.Јас го добие.Јас сум во голема позиција и одлична можност пред мене.Но, во исто време, јас не сум добивање на плати и луѓето не се размислува јас сум релевантни за ова место," Calderwood кажано ММА Борби. "Јас сакам да одам таму и да докаже на себе и на навивачите, како и сакам да остане активна." Calderwood е способен за контролирање на борбата против Maia, како што таа е подобар напаѓач, дури и ако таа не е елитен спортист нова година е ден казино barriere toulouse. Calderwood доаѓа во напад како -160 фаворит против Maia (+128) во она бројки за да биде конкурентна борба.Исто така, на UFC Борба Ноќ картичка, Висенте Luque (-195) се соочува надвор против Ренди Браун (+155) во welterweight рунда, и lightweights Lando Vannata (-160) и Боби Зелена (+128), исто така, се борат за главната карта..