кој казино е од 18 и повеќе

Макао е казино junket оператор на пазарот продолжува да биде случај на богатите добивање побогати, и сиромашните добивање, тој, golder.Во вторникот, на Tak Чун Група junket објави дека ги отвори VIP игри операции во Песок Кина Плаза Macao казино.Новата VIP club, која има 12 табели се шири низ четири засебни соби, ќе ја има својата официјална гранд отворањето на 25 февруари кој казино е од 18 и повеќе. На Плоштад Macao започне носи Tak Чун е Macau присуство на 15 различни VIP клубови и повеќе се во рака.Додека Tak Чун е пуштен резервирана за својата иднина Macau планови, операторот е една од петте junkets што се закажани за на крајот да се започне VIP игри во MGM Кина нови MGM Cotai, кој официјално се отвори своите врати за јавноста во вторникот.Како и многу од нејзините водечки Macau junket врсници, Tak Чун има амбиции во други Азиско-Пацифичкиот казино пазари, вклучувајќи Јужна Кореја и на Филипините, и се надева дека ќе успее да се прошири во Виетнам кога некои од земјата во развој одморалиште казина дојде до зацртаната цел.БОГАТА ГОЛДМАН ПОВЕЌЕ КАКО СКРШИ TINMAN Додека Tak Чун проширува, поранешен junket гигант е предупредување инвеститори од голем профит опаѓа.Во вторникот, Богата Голдман Holdings Ltd – порано познат како Нептун Група – за да бидете предупредени инвеститори дека тоа се очекува да снимате 34.4% профит намалување на шест месеци што завршува на 31 декември 2017 кој казино е од 18 и повеќе во калифорнија. Богата Голдман/Нептун junket операции биле подложени на сериозни контракција минатата година, оставајќи компанијата со удел од приходите од само осум игри маси во еден ВИП соба на SJM Стопанства' Гранд Lisboa казино.Како резултат на тоа, игри приходите падна на речиси две-третини од година на година да HKD47.6m (m), додека компанијата е ново на приходи – пари кредитирање, хотелско работење – придонесе во комбинација HKD16.6m.Нето резултатите би биле далеку uglier имаше компанијата не бркале одредување на некои deadbeats и принудени нив да ги отплатат целиот HKD300m вредност на годишна маркери, пари компанијата вели дека тоа е помош за да ги прошири своите не-игри на приходи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како победа слот машина во казино.