Pechanga казино и да се впуштат Temecula калифорнија

Кога станува збор за коњски трки во Америка, Кентаки Дерби е една.Голф има Мајстори.Тенисот има Wimbledon.Коњ тркачки има Кандидира за Рози.На 3 Мај земјата е најбрз thoroughbreds се поставени за денот со судбината на Черчил Падови во Луисвил, Кентаки.Ако трката себе не е важно доволна, имајте предвид дека оваа година трката ќе биде 140th издание на Кентаки Дерби, изработка на фаза која е многу поголема за jockey коњ и слично.Оваа година, коњ тркачки светот има свој колективен очи сет на еден ценет colt кои се очекува да доминира во се Кандидира за Рози.Што доведува до случај, Калифорнија Chrome веќе има три прво место бои од сите три трки има учествувано во.Тоа не е само дека Калифорнија Хром е тепање на конкуренцијата; ова colt е апсолутно доминираат секој друг коњ дека тоа има се натпреваруваше против.Тоа е зошто, според коефициентите од Bodog, Калифорнија Chrome е стабилна 7/4 фаворит, далеку пред втората омилени Danza и Злите Бура, и на кои биле наведени во 9/1 шансите за победа во Дерби.Злите Бура, особено, е еден коњ што треба да се чува за затворање на очите на, и покрај нејзината неодамнешна falters.По сите, ова е три-годишен коњ што направи име за себе со бегање да шокантно триумф во текот на својата трка во Дрво Спомен.Се движи надолу на листата е Намесник е во Неволја на 11/1 шансите.Во голем број на начини, Викар е во Неволја е уште подобро темен коњ влог од Злите Бура, во голема мера поради шансите Bodog има за тоа, но исто така и поради неговите импресивни перформанси во последните неколку трки, нема поважно од неговата победа во Луизијана Дерби.Тоа треба да се има предвид, сепак, дека Намесник е во Неволја нели се натпреваруваа во Одделение јас трка сепак, кастинг несигурност за тоа како таа ќе реагира на дербито со големите момци.Треба да ниту еден од овие коњи интерес вас, се уште има голем број на longshots да се разгледа, вклучувајќи Hoppertinity (15/1), Танц Со Судбината (17/1), Црвена Маска (17/1), Интензивна Празник (21/1), и Samraat (21/1).Најдобри бидат известени, иако, многу од bettors се нахакан на Калифорнија Chrome за причина.Оваа colt има заложби на вистински свет-beater, ретки коњ дека не само што може да победи на Кентаки Дерби, но, исто така, може да се соочат за неостварлив Тројна Круна Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pechanga казино и да се впуштат temecula калифорнија.