пустината дијамант казино ресторани Glendale

На МАК е во моментов на првиот нозете на своите осум месеци hiatus но тоа нема да не запре некои од своите играчи од веќе прави наслови за сите погрешни причини.Оваа година честа да биде првиот играч да се уапсени во offseason паѓа на рамената на Балтимор Гаврани трчање назад Ray Ориз, кој, заедно со својот свршеник, беше уапсен во текот на викендот после борба во Ревел Казино во Атлантик Сити.Според соопштението од Atlantic City Полициска станица, казино безбедност се нарекува службеници да Уживаат Казино на околу 2:50.м.рано во сабота за очигледна домашни расправијата меѓу Ориз и неговата дама дека бил фатен на видео надзор.На altercation на крајот стивнаа и двете Ориз и Палмер не известува било нанесените повреди, ниту, пак, го праша за било кој вид на лекарска помош.Тоа се рече, и двете биле задолжени со едноставен напад-домашното насилство и оттогаш е објавен на судски покани да се појави во судот пустината дијамант казино ресторани glendale. "Жалбата поканата покажува дека и Ориз и Палмер го погоди едни со други со свои раце, со" изјава рече, како цитиран од Балтимор Сонцето.Ориз е адвокат, Андреј Alperstein, downplayed инцидентот, chalking до "многу ситни физички altercation" помеѓу две.Сепак и сите, во секое време имате зборовите: "физичко altercation" спроведен со една дама, подобро да верувам дека си оди за да се добие excoriated за тоа.Мајкл Diamondstein, а Филаделфија-врз основа на адвокат дека бил исто така ангажиран да претставуваат Ориз, изјави Сонце дека инцидентот во Ревел помеѓу Ориз и својот свршеник најверојатно ќе заврши како едноставна недоразбирање дека треба да се реши без толку многу хит на Ориз е поинаку беспрекорна репутација.Во меѓувреме, уште еден фудбалер, иако е пензиониран една, има населиле сојузниот тужба во врска со неговите тврдења на откако бил отпуштен од неговата работа поради неговата раса.Прашањето е навидум мртов за поранешниот Питсбург Steelers linebacker Мајк Merriweather и Ливади тркачката патека & Казино, и од кого одби да направи никакви коментари во врска со условите содржани во населбата.Сите е добро што крајот е добро, очигледно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пустината дијамант казино ресторан со мени.