10 долар депозит онлајн казино

Камбоџа е владата заработил над $25m на даночните приходи од казино операции во 2014 година, а 12% се добие со текот на 2013 година 10 долар депозит онлајн казино.

Ros Phirun, генерален директор на министерство за финансии финансиската индустрија одделот, изјави Cambodian Телевизиска Мрежа која на земјата 59 казината, не само што придонесе за државниот буџет ", но исто така придонесе за развој области долж границата." Phirun рече државата очекува до 2015 е казино даночни ги преземат за да се зголеми повеќе скромни 4% до $26m.Со исклучок на NagaCorp е NagaWorld казино во Phnom Penh, сите Камбоџа е казина се лоцирани во пограничните области со Тајланд и Виетнам.Во последно време, казина се граничи Виетнам биле предмет на било кој број на lurid наслови, од очигледна самоубиство на Ханој човек се наоѓаат виси од појас во казино бања во Svay Rieng Провинција за киднапирање и убиство на осум-годишниот Виетнамски ученичка чие тело беше пронајдено во близина друг казино во Svay Rieng.Неодамна, Cambodian полицијата се фокусираат нивното внимание на наводна заштита рекет дека е изнудување пари од руско екс-pats во Sihanoukville област во земјата на југозапад.Владимир Palancica, на локалните тур-оператор, рече тој бил нападнат во Queenco Казино и Хотел последниот месец, од 10 мажи со пиштоли и ножеви по Palancica одби да ја даде својата напаѓачите пари.Три туристи, наводно, биле повредени во меле.Минатата недела, Камбоџа е Националната Полиција претстави план за заштита на странски државјани, а особено на туристи и инвеститори – и на тој начин да се спречи Камбоџа од развивање на лош рап на меѓународно ниво.Но, Национална Полиција главен Neth Savoeun исто така, рече дека полицијата не би им овозможи на "мафија странци" од извршување на кривични дела на Cambodian почвата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 10 долар минимален депозит казино во австралија.