може да се победи во онлајн слотови

Казино и лотарија магнат наречен "Черепот," кои избегаа организиран криминал, изнудување, и даночната евазија рап во неговата родна Бугарија, е во потрага за соборување на земјата владата на националните избори во Март, Балкан Инсајт извештаи.Васил Bozhkov, понекогаш напишани Vassil Bojkov, е регистриран нов политичка партија наречена "бугарски Лето" од неговото прогонство во Обединетите Арапски Емирати, каде што тој е борат екстрадиција на Балканска држава.До јануари минатата година, тој се стрча Бугарија е најголемата приватна лотарија и беше еден од земјата најбогатите мажи, со интереси во казина, хотели, медиуми, и спортски екипи.Но 2009 НИ дипломатски извештај откриено и протекоа од страна на Викиликс опишани него како "Бугарија е најмногу позната gangster." Минатата година, бугарските обвинители обвинуваат за поткуп игри на регулаторите за да се избегне плаќаат околу $317 милиони во даноци и лиценцирање такси, која датира уште од 2014 година може да се победи во онлајн слотови.

Минатиот јануари, земјата е законодавната власт гласаа за одземање Bozhkov гејминг лиценца, национализира неговиот лотарија, и да се укине приватни игри на среќа во целина.Бугарија нема екстрадиција договор со ОАЕ вие може да победи на слот машина. Bozhkov има поминато многу од година во Дубаи протестираа својата невиност и критикување на владата на бугарскиот Премиер Boyko Borissov на Твитер.Тој е особено оштетениот за нејзиното одземање на неговата огромна колекција на античките Тракиските артефакти, од кои некои обвинители веруваат дека може да биле стекнати незаконски.Сега, тој е преземање на директна акција.Ние сме на власт," тој го прогласи на 30-вториот видео клип објавено на својот Твитер профил понеделник, најавува формирање на бугарската Лето она што е куќа предност во blackjack. "Времето за правда доаѓа, и правдата ќе биде за сите." Партијата е веб-сајт во моментов нема манифестот.Но, тоа не се посвети над 1.000 зборови за да ја критикува владата е одговор на coronavirus криза во делот под наслов, "Гласот на Задебелени букви." Bozhkov инсталираше поранешен маркетинг директор на неговиот спортски обложувања компанија, Boril Соколов, како партиски претседател она што е куќа предност во рулет.
Bozhkov е роден во 1956 година и дипломирал во математиката од Универзитетот во Софија.Во 1993 година, тој ја основал казино и коцкање компанија со Ilya Стојановски, основачот на Multigrup.Ова беше тврди да биде легитимен лицето на Бугарија најголемите организиран криминал синдикатот.Периодот по падот на Советскиот Сојуз, го видов пораст на бугарската Мафија, која дојде да доминира во легитимен бизнис во земјата, како и на организираниот криминал.Стојановски беше убиен во 2004 година, ден откако тој сведочеше во убиството на судењето на поранешниот премиер Andreu Lukanov.Никој досега не е обвинет за тие убиства.Јас не би се плеткаш со ЧЕРЕПОТ она што е куќа на работ на слотови.