она што е куќа предност во Pai Gow покер

НБА е регуларната сезона е надолу за да финалните шест недели и како е секогаш случај, секоја година, во ова време на сезоната обично значи едно нешто: плејофот трки.Постои, исто така, дека прашање на tanking, но тоа е дискусија за друг пат.Во овој простор, плејоф трки е местото каде што тоа е така, затоа што, добро, вие не може да се потцени само колку е важно за кошарка handicappers.Кога тимови се борат за плеј-оф место, игри имаат повисоки удели, бидејќи низа на загуби обично значи оставање надвор од трката, додека жешка работи може да свод тим до пласман и правото листа во високото плејофот семе.За среќа, една конференција годинава доста ги има прав-напред цел веќе, дури и ако ние сме се уште само неколку дена во Март.Источна Конференција Еден поглед на пласманот на Источната Конференција и ќе може веднаш да кажам дека најмалку шест тима имаат доста резервирале своето место во плејофот и тоа ќе потрае комбинација на сува правопис и топла рок од било кој тим надвор од дискусија да се направи нешто интересно.Така крстот од Индијана Pacers, Мајами Топлина, Toronto Raptors, на Чикаго Булс, Вашингтон Визардс, и Бруклин Мрежи.Сите тие се веројатно да се направи на плејофот, оставајќи само две места за три тимови кои се уште се во лов.Ако плејофот започна денес, Charlotte Bobcats и Atlanta Hawks ќе дното две семиња на Исток со Детроит Пистонс пропуштаа.Судејќи според распоредот на секој од трите екипи, тоа е веројатно сигурен облог да се претпостави дека Charlotte Bobcats се во.Тие го добивме поволен распоред надолу се водат со еден пар на игри едни против moribund Орландо Магија и подеднакво депресивно Philadelphia 76ers, а да не зборуваме за игри против Милвоки.со Долари, на Boston Celtics, и дома и дома игра против Hawks.Говорејќи на Hawks, распоред, исто така, ќе се сретне со нив, иако сегашниот шест игра патот-патување тоа е во моментов треба да се утврди дали тие се направи тоа или не.Тие се во моментов 0-2 со игри против Портланд Trailblazers, Златна Држава Воини, Лос Анџелес Clippers, и Јута Џез уште на допрете го.Тоа е разумно да се мисли дека Атланта може да ја изгуби својата следните три игри пред освојувањето дека Џез игра.Ако го прави тоа подобро од тоа, тоа ќе биде полесен патот за Атланта со 13 на својот последен 20 игри пуштена во Атланта.За жал, тоа остава надвор Детроит, и ако се веќе три игри зад Hawks за осмата семе не е застрашувачка доволно, Пистонс имаат unenviable задача на играње 14 на својата последна 22 игри на патот.Тоа е несигурна позиција да биде во за Motown Најдобрите оглед на тоа дека тимот е медиокритет 10-17 на патот со игри против на Hawks, на Cliippers, Pacers, и Гром сепак на распоред.Така сме и ние елиминирање на Детроит?Тоа ќе биде тежок патот за оние момци и ние сме убедени дека тие барем може да се направи или Bobcats и/или Hawks пот надвор, но на крајот тоа нема да биде доволно за да се supplant двата тима својата брка за оние 7 и 8 семе.Западната Конференција Ако Источна Конференција плејофот трка е прав-напред, на Западната Конференција треба да обезбеди огромна драма наслов во последната недела од сезоната.Како на Исток, пет екипи се доста чевли-приклучоци за да се направи на плејофот: Оклахома Сити Гром, Сан Антонио Втори, на Хјустон Ракети, LA Clippers, и Портланд Trailblazers.Сите пет екипи се четири и пол игри, освен од еден на друг, така што треба да биде прилично забавна трка за закажувам цели.Но по пет екипи се уште се во трчање за последните три семе на Запад.Ние сме вклучувајќи го и Минесота Timberwolves бидејќи тие се уште се надвор шанса ако Dallas Mavericks и/или Феникс Сонца опаѓа одредување на пласман и Волци оди на топла работи.Златната Држава Воини во моментов ја извршува на шестиот, две игри, во пресрет на 10-то место Мемфис она што е куќа предност во pai gow покер. Steph Кари и ко.исто така, ќе се игра на 13 на својот последен 21 игри дома каде што сум бил доволно добар 18-10 она што е куќа предност во казино војна. Дома игри против двете Феникс и Далас може да посебна Борците од пакување и да се осигура ги на најмалку шестиот.Исто така, за пет игра насловна застане против Магија, Банки, Втори, Grizzlies, и Knicks се исто така на маркирам на крајот на месецот.Тоа е разумно да се мисли дека Воини барем може да се оди 4-1 во кои се водат?Ако го прави тоа, тимот треба да се позиционираат убаво да се одржи надвор конкуренцијата кога април хитови.Па еве сме повторно: три екипи jostling за последните два плејофот семе на Запад.На седмиот Mavericks се во љубопитни позиција, бидејќи тие се плејофот судбина најверојатно ќе се одлучи порано од најпознатите тимови.За остатокот од месецот, Mavericks игра Гром два пати и Pacers, Блејзери, и Clippers еднаш секоја.Тие се мора да победи игри кои Далас треба да има во својот џеб.Седум игра насловна стојат во последните две недели на месец треба да им помогне на Mavs " причина, особено ако тие се во можност да се победи OKC и ЛА како дел од тој дом застане.Ако Mavs може да се погоди април со речеме, 9-4 рекорд до крајот на Март, тоа треба да го постават тие самите да го задржи седмиот, можеби дури и да го фати Златна Државата за шестиот.Па своите надолу за да го Феникс Сонца и Мемфис Grizzlies за осмата семе на Запад.Па кои сме ние подигање?Ние се случува да се земе Мемфис да искористиш приликата во плејофот и пад Сонца, кои, за сите намери и цели, веќе overachieved, надвор од postseason.Во потрага по распоред, и двете Сонца и Grizzlies секој има 14 игри остави на патот, и Мемфис, всушност, има сè посилно се водат на игри напред.Но, ние се случува да се креда оваа трка да се доживее.На Grizz се битка-тестирани и тие се 34-25 рекорд е повеќе одраз на повреди имале од талентот на тимот.Сега дека Мемфис е поздраво отколку што некогаш сум бил во текот на сезоната, овој тим е легитимен плејофот кандидат, нешто што за жал не можам да кажам за Феникс Сонца.Слушај, ние го сакаме она што тие го направиле во текот на годината и точка guard Горан Dragic е една од најпознатите electrifying играчи во лигата, но доаѓа момент кога младост и неискуство зема за патарина и на вашиот тим, особено кога немате вид на ветеран раководство дека Grizzlies имаат.Феникс ќе направи Мемфис работат напорно за финалето семе на Запад, но на крајот на краиштата, ние мислиме дека на Grizzlies може да ноктот својот пат назад во postseason каде што тие би можеле да предизвикаат сериозни проблеми за било кој од врвот семе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre dragon link slot grand jackpot.