најдобрите казино Pereira

Мериленд казина имаше четврти-најдобрите гејмерски приходи месец, во септември, и покрај две казина извештајната година на година се намалува.Бројките објавени оваа недела од страна на Мериленд Лотарија и Игри агенција покаже на државата шест лиценцирани казино оператори генерирани во комбинација игри приходи од $143.8 m во септември, 6.9% подобрување на истиот месец минатата година.Тоа, рече, резултатот беше $2.5 m август 2018 е резултат на тоа, па ви благодариме за ништо, есен.Како и секогаш, MGM Одморалишта " Национален Харбор место пресуди септември е да отиде на спиење со игри приходи од $54.4 m, до 10.3% од година на година (но речиси $4 милиони помалку од август 2018) најдобрите казино pereira. Cordish Игри е во Живо!Казино & Хотел одржува својата повеќегодишни второпласираниот позиција, но неговиот $50.3 м резултат беше до 7.1% од година на година и над $3m повисоки отколку во август.Потковица Казино Балтимор беше еден од септември две decliners, како и неговиот $20.6 м резултат беше долу 1,6% од година на година.Имотот, заедничко вложување на Цезар Забава и ЏЕК Забава, се шпекулира да биде на пазарот, како дел од ЏЕК сопственик Дан Gilbert е изјавиле желба да го продаде својот игри стопанства.Како и за долната половина на септември приходите на табелата, Океанот Падови Казино видов нејзините приходи се пука до скоро 14% до $7.5 m, Холивуд Казино Perryville дојде во малку под $6.3 m (+5.8%), додека Роки Јазот беше долу 1.3% до $м 4.6.Океанот Падови' двоцифрена септември добивки дојде во голема мера благодарение на $769k носат со додавање на првата маса игри минатиот декември.За година-to-date, на имотот 18 табела игри се додаваат речиси $5.9 м за да Океанот Падови' годишен извештај.Во меѓувреме, Националниот Харбор baccarat дилер кој неодамна беше обвинет за неговата вмешаност во мамење заговор што го зеде казино за над $1m беше осуден минатиот месец.Минг Zhang лица до пет години во затвор по чини оправдувањето за виновни за заговор за транспорт украдени фондови кога тој веднаш се појавува во федералниот суд на 31 јануари, 2019 најдобрите казино онлајн чиле. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите казино онлајн аргентина.