слот за Iphone 12 про Max

Холивуд Покер Отворете го објави својот Сезона 3, распоред и, исто така, го најави потпишувањето на Крис Moneymaker како туристички амбасадор.Пен Националните Игри во сопственост Холивуд Казино бренд најави планира да биде домаќин на третата сезона на Холивуд Покер Отвори (HPO), и тие исто така се потпиша поранешниот Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан шампион, Крис Moneymaker, како турнејата е амбасадор слот за iphone 12 про max.
Moneymaker е поранешен HPO регионален победник по победата од 67 учесници да го фати на првата награда од $36,259, во $1,800 No-Limit Hold ' em (NLHE) Главниот Настан се одржа во Холивуд Казино во Сент Луис назад во Март.Тоа беше една Сезона 2 победа и човекот одговорен за 2003 покер бум, ќе се игра во сите осум од Сезоната 3 запира, каде што тој ќе дејствува како бренд амбасадор слот за iphone 7 плус цената. "Имав таква експлозија играње на оваа серија.Овие настани се подготви како интересна мешавина на играчите и структури ви овозможи всушност да се игра покер.Секој настан минатата сезона се чинеше дека да се расте и јас мислев дека тоа е навистина кул што сте почнале да видите некои од истите луѓе кои покажуваат појавува на различни запира.Ова ми кажува зборот е да напоменеме дека овие структури се навистина играч-friendly и vig е помал од нивните конкуренти.Тоа беше лесна одлука кога ќе ме замоли да се врати и да ги претставуваат за Сезона 3," Moneymaker реков на сајтот.Третата сезона на HPO се враќа во ноември со $1,115 NLHE Главниот Настан поради се одржи во Холивуд Казино во Lawrenceburg, Индијана.Местото на одржување содржи 19-табела покер соба и тие ќе бидат нудат посебна соба стапки за HPO играчи.Сезоната потоа се зема Божиќ се скрши пред февруари гледа доаѓањето на само нова крај на Сезона 3 турнеја поради се одржи Февруари 5-16 во Холивуд Казино, Толедо, Охајо.Настанот може да се пофали 20-табела покер соба со широк спектар на игри на располагање на играчи.Секоја регионална стоп ќе дејствува како канал за $2,500 NLHE Холивуд Покер Отворено Првенство Главниот Настан, се должи да се одржи во М Одморалиште Casino & Spa во Лас Вегас.За втора година работи, главниот настан ќе имаат $500,000 гаранција.Минатата година, тој број беше разрушен како Британецот Симон Deadman победија 692 учесници да го фати кариера највисок резултат од $351,097 island resort и казино отворање датум. Deadman победи Михаел Ванг во главите нагоре акција со Hui Чен-Kuo 'Kitty' доаѓање трети за нејзината кариера највисок резултат.Мајк Sowers (9), Крис Де Maci (10), Брајан Хестингс (11) и Андреј Lichtenberger (32nd) исто така отиде длабоко во настан кој привлече некои од најдобрите играчи од целиот Рио, каде што на WSOP беше во полн замав.Регионалните ќе престане да додаваат најмалку една третина кон Првенство поле, и тие ќе се надеваат на уште истата оваа година island resort и казино ресторани.
"Планираме не само да им даде далеку стотици места на Шампионатот, но повторно, ние, исто така, ќе се спроведе сличен седиште победник промоции на Регионалниот турнир серија, како и", рече HPO Турнир Директор Бил Брус island resort и казино базен турнир. "Овие HPO турнир полиња се такви одлична мешавина на патување покер професионалци и локални промоција на победниците што го прави турнири навистина привлечни за сите нивоа на покер играчи." Сезона 3 Распоред Ноември 13-23, 2014 – Холивуд Казино Lawrenceburg, Индијана Февруари 5-16, До 2015 – Холивуд Казино Толедо, Охајо, 26 Февруари-Март 8, До 2015 – Холивуд Казино Tunica, Мисисипи Март 26-Apr 5, 2015 – Холивуд Казино во Penn National Race Course, Grantville, ПА Април 16-26, До 2015 – Холивуд Казино Сент Луис, Мисури Април 30-10 Мај, До 2015 – Холивуд Казино Чарлс Градот Трки, Западна Вирџинија Може да 14-24, До 2015 – Холивуд Казино Колумбо, Охајо јуни 2015 година (TBA) – Лигата На Настанот, М Одморалиште Casino & Spa, Лас Вегас.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre island resort и казино базен часа.