забава во индиго небото казино

Во Индијана, предлог законот со кој ќе им овозможи на локалните казино оператор, Спектакл за Забава, да се преселат еден од нејзините riverboat коцкање лиценци за земја-базирани сајт во градот на Тере Високата наводно расчисти уште еден круг по се одобрени од страна на Индијана Државниот Сенат.Силна поддршка: Според вторник извештај од Индијанаполис Ѕвезда весник, Сенатот Бил 552 беше донесен од страна на гласови од 38 до 11, а сега е поставена да се стави на гласање пред Индијана Куќа на Претставници во рамките на следните два месеци.Ако тоа е последователно се одобрени од оваа 100-член на телото, законодавството ќе бидат поставени пред Среден државата Републикански Гувернер, Ерик Holcomb, за неговиот потпис.Тере Високата потег: Спектакл е, наводно, се одговорни за лебдечки Величествен Ѕвезда Казино Хотел и Величествен Ѕвезда Казино Хотел II во Гери е Buffington Харбор, но е лобирање за право да се движат и капацитети за внатрешен сајтови.Ратификација на Сенатот Бил 552 ќе им овозможи на фирма за трансфер на еден од овие riverboat казино лиценци за нов $300 милиони земјиште базирани на објектот да биде сместен заедно во близина Меѓудржавни 94 со вториот предодредени да патуваат некои 170 километри јужно на неопределено сајт во Тере Високата.Широк дијапазон влијание: авторот на Сенатот Бил 552, Индијана Државен Сенатор, Марк Messmer, изјави за весникот дека неговиот законодавство претставува 'еднаш во-а-генерација можност" како неговото усвојување, исто така, ќе ја легализира sportsbetting, се елиминира казино сопственост капи и забрзување на воведувањето на живо-дилер игри маси на државата racinos забава во индиго небото казино. Sportsbetting сеништето: Треба да биде потпишан во законот, Сенатот Бил 552 ќе им овозможи на било на Индијана е racinos, казина и сателитски коцкање установи да аплицираат за дозвола да се понуди земјиште-базирани wagering на било кој професионален спорт.На овој дел од законодавството е наводно направени можно следниве минатата година поништување од страна на сад Врховниот Суд на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) и може да се види на државата донесе до $1.6 милиони во дополнителни годишен данок на приходите од следната година за забава во њујорк. Racinos обновено: во Однос живо-дилер игри маси, Индијанаполис Ѕвезда објави дека ратификација на Сенатот Бил 552 ќе им овозможи на државата racinos да карактеристика на овие земјиште базирани на иновации, што е можно подоцна оваа година наместо во 2021 њујорк казино. Весникот детални дека ова подоцна рок беше претходно договорено, со цел да се даде француски Лижат Одморалиште во руралните Округот оринџ доволно време да се подготват за очекуваната зголемување на конкуренцијата и е поддржан од страна на Говорникот, за Индијана во претставничкиот Дом, Брајан Bosma. забава на ip казино biloxi.