забава во Lac Leamy казино

888Poker е да се има добар месец.Не само што е на онлајн покер соба официјалниот спонзор на 2017 Светската Серија на Покер Европа (WSOPE), но една од нивните амбасадори Dominik Nitsche добија толку многу време во текот на неговата победа во €111,111 Една Капка High Roller каде што тој заработил кариера-висока €3.5 m.Хуан Гонзалес Победи WPTDeepStacks Уругвај Главниот Настан На WPT има завиткани својата прва свирка во Уругвај.Настанот беше снимен за евентуално вклучување во Сезоната XVI покриеност на ФОКС Спортски Регионална Мрежа и Аргентинецот, Хуан Гонзалес, го презеде врвот награда од $109,860.
Лаура Moreno – $21,075 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre забава во lac leamy казино. Брајан Kaufman – $33,045 5 она што не ролетни значи во texas holdem.
888Poker и Светот Покер Турнеја (WPT) најави партнерство дека ќе се отвори притока во WPTDeepStacks море во почетокот на онлајн базени на 888Poker.Првиот настан може да се квалификува за преку 888Poker е €1,500 купи-во, €500,000 Гарантира WPTDeepStacks Берлин во Казино Spielbank Јан 5 – 8, 2018 она што не ролетни во покер значи. Kaue Vinicius De Souza – $76,960 3 она што не крварење значи во покер.