холивуд казино аурора блек џек граници

Достапноста на junket ликвидност и [Кина] недвижности меур [ликвидност], кои се користат како колатерал, возеше на сегмент повисока.Проблемот беше крајот на потрошувачите – особено премиум маса и VIP играчи, се губи меѓу НАС$100,000 и САД$250,000 годишно, кој е неодржлив," напиша аналитичари Praveen Choudhary, Томас Ален, Алекс Poon и Марк Savino.

Според еден од најголемите junkets во Макао, ВИП клиенти се користи за да се провери во HKD20 милиони [US$2.6 милиони] да HKD30 милиони евра во посета на врвот на циклусот," тие се додаде.Најмногу облози во Макао казина се деноминирани во Хонг Конг долари.извештај во август остварен од посредување Sanford В холивуд казино аурора блек џек граници. Bernstein Ко ДОО, смета дека тоа е можно дека поединци од околу 6 проценти од Кина U. долар милионер домаќинства – околу 120,000 ВИП играчи – изгубија до 20 проценти од нивната нето-вредност на Макао казина во 2014 година матрица казино во сан хозе во калифорнија.
Sanford Bernstein, исто така, опишани како загуби како "неодржлива".орган Стенли е 50-страница извештај сметководствена вторник е денот, со наслов "Кина Анти-мито – Потребно Е Еволуција", се обидува да се стави како коцкање загуби во контекст на Кина е многу-дискутирана анти-корупцијата диск, која започна во есента 2012 година, во времето Xi Jinping стана Комунистичката Партија главен.Тоа, исто така, дава некои анализа на она што банката повици трета фаза од кампањата и како тоа може да влијае на Макао казино на пазарот во 2016 година. Разбирање на анти-екстраваганција прашања не е јасна, делумно бидејќи иницијативи не се нормална форма на документирани политика," истакна Морган Стенли матрица 8 казино сан хозе. Кинески алкохол и хотел на храна и пијалаци тома normalised најрано во 2014 година, додека игри не се види било влијание се до првиот квартал на 2014 година," истакна извештај автори матрица казино сан хозе покер. Поголемиот дел на индустрии се обнови од преку нивоа освен Macau GGR и ВИП приходи," Морган Стенли додаде.ата од Макао владата покаже Macau е казино индустријата е објавување на месечна година на година GGR се намалува од јуни 2014 година. Во третата фаза, Кинеската влада се очекува да имаат институции и процеси за да се спречи функционери се вмешани во корупција, според Xi говорот на 26 јуни, 2015 година во Politburo колективна студија сесија," изјавил Морган Стенли.Таа додаде ова беше развој од она што се нарекува "'законот и редот' пристап" од пред три години. Кампањата се уште е во тек, иако можеме да видиме некои стабилизација во [Macau] маса сегмент врз основа на сезонски прилагоден месец на месец приходи тренд", рече институција.acau е казино сектор е веројатно да ја објавите во декември своите најмали месечни GGR пад од јануари, мери година на година.Но, според белешки оваа недела од две брокерски куќи, GGR се уште е подготвен да се повлече од најмалку 20 проценти од пред-годишниот период..