покер квиз прашања и одговори

Дејвид Чанг започна еден пар на промоции, како и во приватните салон и караоке искуство, на неговиот Palazzo ресторан Majordomo Месо & Риба покер квиз прашања и одговори. Smokehouse неделите и Големите понеделник имаше нивните таканаречени "меки" rollouts на Август.
16 и 17, соодветно.Софата е достапна за приватни настани само. Smokehouse во недела ќе се обезбеди гости со ротирачки готвач е избор на три пушено месо, три страни и една пустината за $45. Морска храна опции ќе бидат достапни како la carte add-ons покер quien gana на quien. "Ние сакаме да бидеме во можност да бидат дел од соседството," Чанг вели на скара. "И да има неделата Smokehouse, за мене, е како неделата печено ден, за заедницата, без било кој вид на глупости.Вие само може да оди, да се добие нешто навистина добро да јадат, и ние се добие за да го користите пушач." Понеделник ќе се фокусира на месо, многу големи формати, варен во текот на дабови дрва оган.Да се мијат ги надолу, целиот вино листа ќе биде намалена за 30 отсто.Чанг вели дека додека печени месо не може да биде единствена, особено во Лас Вегас, ова е само еден од неговите ресторани каде можете да ги најдете казино во близина пред езерото mn. "Единственото место имаме дрво за горење скара е Лас Вегас," тој објаснува. "И постојат многу малку нешта, за мене, кои се подобри од голема чаша Вино или Бургундија црвено со убава ретки да медиум-ретки варен стек над оган.Знам дека многу луѓе го имаат тоа, но тоа е нешто што е во близина и почитувани за мене." Софата е низ салата од Majordomo Месо & Риба, во непосредна близина на Чанг е лизгачот концепт Месечината Палата.Собата, која може да се резервира за вечера, коктели и специјални настани, има помине преку прозорецот во Месечината Палата, за гостите кои сакаат некои мини-хамбургери и топли чипови на нивната партија.Другите опции ја вклучуваат коктели, целосна Majordomo оброк, па дури и караоке.Чанг вели дека вториот беше инспириран од неговото детство казино во близина пред езерото минесота. "Ако ви се молам многу Азиски имигранти домаќинства, јас би рекол во над 50 проценти нивните родители имале караоке машина.Моите родители не, која е причината зошто јас никогаш не сакам да го правам тоа — затоа што јас си го цица на пеење и јас сум премногу непријатно.Но знам дека многу луѓе го прават." Тој вели дека сте веројатно нема да го фатат, пеејќи заедно, сепак, освен ако тоа е по неколку премногу пијалаци.Кога тоа ќе се случи, може да се очекуваат листа на песни за да се состои од класичен хард рок казино во близина промисла род ајленд. "Мислам дека секогаш одат на нешто од страна на Ексл и Guns 'N' Roses", само затоа што тие имале таков голем впечаток на мојот живот како дете.Таму е дефинитивно снимка од мене емитуваше околу некаде на интернет, од мене се обидува да дознае како Ексл Роуз." Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson.Лас Вегас Песоци работи Palazzo..