победа раце во покер рангиран

На самитот Искачување Стопанства, компанијата која оператори на Tigre de Cristal казино во руската Далечниот Исток има пријавено експоненцијалниот раст во казино во текот на првите шест месеци од 2016 година победа раце во покер рангиран.
Извештајот кој беше објавен во септември покажува дека казино сведок на 700 проценти зголемување од своето отворање во ноември 2015 во месечна возен чип промет.Хонг Конг милијардер Лоренс Хо кој е претседател на Melco Круна Забава Ltd контроли на Самитот во Подем.Компанијата изјави дека Tigre de Cristal месечна возен чип промет во текот на својот прв месец беше HKD258 милиони евра.Ова отиде до HKD2.0 милијарди долари во текот на јули 2016 година и понатаму да се искачи на HKD2.2 милијарди долари во август 2016 година победа раце во texas holdem. На самитот Искачување на директор на корпоративни финансии и стратегија Ерик Landheer верува дека овој силен пораст е резултат на компанијата напори да го потпише две нови Macau junket оператори во јуни, а исто така рампата до постојните junket оператори, според извештајот на GGRAsia.На самитот во Подем има насочени Североисточниот Азиски пазар, што не е премногу далеку од Primorsky Krai Интегрирани Забава Зона.Посебната зона е доделен од страна на руската влада како сајт за казино програмери и до денес, четири казино дозволи се издадени.Сепак, Tigre de Cristal казино во моментов е само казино отвори во Primorsky Krai и е капитализиране целосно на недостатокот на конкуренција.Првата фаза на Tigre de Cristal вклучени отворање на хотел со 121 соби и бизнис во казино има обезбедено дека хотелска соба вработување стапки е блиску до 100 проценти доследно.Постојат повеќе од 300 милиони Азиските клиенти кои може да хоп на авион и да биде во казино во три часа.Блиску до 130 милиони од овие клиенти живеат во Северна Кина.Во соопштението на Азија коцкање индустрија вести штекер, Landheer рече; "план сега е да се отвори еден дел од фазата два во втората половина на 2019; и тогаш се отвори остатокот од тоа околу една година потоа.Ние сакаме да го максимизира можност, без создавање на прекумерниот капацитет пред потребата да се биде таму.Јас не мислам дека ние секогаш мора да се претплатите на "Изградба на неа, и тие ќе дојдат' филозофија.Додека ние мислиме дека е потенцијално валидна филозофија во зависност од пазарот, во која ќе работат, ние продолжуваме да се мери и претпазливо во нашата експанзија пристап." Landheer не ја даде на спецификите во поглед на тоа како приходи и расходи се разложи на Tigre de Cristal, но изјави дека околу 25 до 30 проценти на приходи доаѓа од ВИП игри сегмент и потврди дека профитот на маргините продолжи да остане атрактивна како да добиете повеќе чипови zynga покер. Landheer изјави дека уште една причина за силните перформанси на казиното се должи на фактот дека тоа не се обезбеди junket оператори со кредитна објект со цел да се минимизира ризиците.На самитот во Подем имаше порано изјави дека тоа ќе се отвори втората фаза на Tigre de Cristal во 2018, но сега го одложи отворањето на првата половина на 2019. како да добиете повеќе покер чипови vr.