машини казино игра за слободни

Понеделник ноќ МАК пресметка помеѓу Канзас Сити Шефови и Балтимор Гаврани, не е изненадувачки, беше огромен хит на sportsbooks.На matchup избрана Канзас Сити, кој го освои минатата година е Супер Боул и е quarterbacked од 2018 МВП Патрик Mahomes, и Балтимор, која ја имаше во минатата година е најдобро редовни-сезона рекорд и е quarterbacked од 2019 МВП Lamar Џексон.Играта е прилично хо-hum, иако, како Началници освои лесно, 34-20 машини казино игра за слободни.
Добри вести за sportsbooks е бројот на билети донесена на игра.Лошата вест е поголемиот дел од парите дојде на Началници, и на ширењето (тие биле 3-точка underdogs) и moneyline. "Остана во рамките на чудесен начин.Ако се отиде Шефовите на moneyline и над се, ние би добиле barbecued.Добивме претепаа малку, но не се премногу лоши, само затоа што таа остана под некако." На заштеда на благодатта беше на 54-точка вкупно.Во повеќето sportsbooks, над/под бил најмалку 54.5 – тоа беше 55.5 на SuperBook.Шефовите kicker Harrison Butker, кој го победи Лос Анџелес Полначи недела пред со 58-двор областа цел, пропуштени екстра точка и 42-двор областа цел да се земе четири поени надвор од одборот.Тоа беше огромен дека тоа остана под," Salmons рече maquinas де казино гратис tragamonedas. "Што се потребни за на под.Тоа не е важно кој победи, ние само е потребно на под.Ние бевме пишување толку повеќе пари и толку многу parlays одново, одново, одново.Нашите единствениот начин на кој ние не можеше да изгубите пари на тој натпревар беше под, и тоа сигурно изгледаше лошо на полувреме [кога Шефовите led 27-10]." На Шефовите отвори сезоната како Супер Боул омилени.Но Гаврани веќе преминаа на врвот на одборот по еден пар на импресивни победи да започне сезоната.Сега, Шефовите се врати во командата.На Вилијам Хил, Шефовите се +400, за да победи на Супер Боул, проследено со Гаврани на +650, Сиетл Seahawks на +1,000, на Green Bay Packers и Тампа Беј Buccaneers на +1.200 лица, Њу Орлеанс Светиите на +1,500, и San Francisco 49ers, Питсбург Steelers и Биволи Записи на +1,600.

На Газдите, леле, тие изгледаше неверојатно организиран и ефикасен на дело, и нивната одбрана, од не запирање на Полначи на сите, да се забавува една навистина добра Гаврани дело," Bogdanovich рече машини бесплатно казино игри. "Не знам што пиеле или јаделе минатата недела, но јас не би се сигурни како да се регистрирате за тоа." Супер Боул замав беше дури и повеќе драматични на SuperBook.На Шефовите сега се тешки фаворити на +250 отворени се соочуваат со кинески покер стратегија.
Тие се проследени од страна на Гаврани и Seahawks на +700, Packers на +900, Buccaneers на +1,400, и 49ers, Светци и Steelers се на +1,600. отворени се соочуваат со кинески покер турнир.