сад казино без депозит бонус блог

Ерменија е собранието со оглед на законодавството кои би можеле понатаму да се ограничи игри установи во Источно-Европскиот народ.Законодавството, воведен во октомври минатата година, што е последната во серија на напорите од страна на ерменски политичари да crackdown на обложување салони и казино игри места низ земјата.Креаторите на политиката се обидуваат да се ограничи коцкање активности за две децении, но индустрија е главен работодавач Ерменија, земја grappling со високо ниво на сиромаштија.Претходно оваа недела, стотици демонстранти излегоа на улиците во Yerevan, Ерменија е главниот град, од кои многумина се staffers на Goodwin Залог ДОО, операторот на локалните wagering салони.Протестите веруваат илјади Ерменци би можеле да бидат оставени без работа ако владата се стреми повеќе ограничувања за коцкање.Законот се смета од страна на Ерменија парламентот не би забрана wagering до 2020 година и е во насока на стегање долу на тули и малтер установи, како што се оние управувана од страна на Goodwin Облог, кој се кандидира како bookmaking продавници.Предлагачите на законот велат дека многу Ерменци, кои се борат финансиски едноставно парични нивните плати и да се упатат кон најблиската обложување сопственост.Тие исто така тврдат дека коцкање цигара е во пораст и е одговорен за земјата зголемување на стапката на самоубиства.Законодавството ќе се забранат сите физички казина и обложување установи низ земјата.Ерменија има мал број на традиционалните казина, вклучувајќи Казино Шангри Ла во Yerevan и Казино Сенатор Златна Палата.Под претпоставка дека предлог-законот е потпишан во законот, исто така, ќе доведе до отстранување на електронски игри на среќа и слот машини, кои се наоѓаат во установи како што се гасни станици.Оние спротивставени на законодавството тврдат дека Ерменија веќе се направени чекори во однос на регулирање на индустријата, вклучително и во високото лиценца даноци на операторите и најновиот потег за да се зголеми минималната коцкање во земјата до 21 од 18 сад казино без депозит бонус блог. Освен тоа, противниците на законот тврдат дека креаторите на политиката да не се таргетирање на правото вид на институции.Ерменија е дом на стабилна онлајн обложување индустрија, еден monopolized од страна на компанијата позната како BetConstruct сад казино без депозит бонус кодови. BetConstruct, кои, под друго име, првично работеше обложување салони слични на оние кои се управувани од страна Goodwin Влогот, е сега Ерменија најголемите технологија компанија и една од 10 најголемите провајдери на интернет wagering служби во светот.Критичарите исто така тврдат дека тули и малтер игри установи се бара од страна на владата да се провери патрони' идентификација за да се обезбеди гости се на возраст за да го внесете го местото, но дека онлајн wagering портали, вклучувајќи ги и оние управувана од страна на BetConstruct, нема да имаат начин на проверка на возраст од своите играчи.Како и некои други земји во регионот, Ерменија има некои темни поглавја поврзани со коцкање.Сместена во Кавказ регионот помеѓу Европа и Азија, Ерменија е една поранешна Советска Република и некои игри својства има претходно работел како начини за организиран криминал syndicates во Источна Европа да се перат пари.Други земји во областа, како што се Албанија, како и Косово, се забранети казино игри во обид за намалување на криминалот и usher од криминал прстени.Членовите на ерменски организиран криминал облека се верува дека се вклучени во натпреварот-одредување шема која насочени игри во La Liga, Шпанија е првата фудбалска лига. она што казино користи за да биде и онаму каде аријата е.