Sidney лавал универзитетот коцкање екранот

Од април, Јужна кореја власти тврдат дека го разби 7,090 луѓе за кривични дела како што се дистрибуирање на порнографија, 'поттикнувајќи сајбер тероризмот" и оперативни онлајн коцкање сајтови sidney лавал универзитетот коцкање екранот. (Април?Не Кореја има свој Црн петок?) Националната Полициска Агенција е Сајбер Тероризмот Одговор Центар тврди 54 се уапсени и се уште 1,800 казни за коцкање поврзани со кривичните дела.Околу 1,000 на оние кои се фатени во dragnet беа онлајн коцкање софтвер програмери.Вкупниот износ на парични средства запленети во четири месеци, долго crackdown дојде до 4b победи (US$3.7 м), и коцкање поврзани со текст-порака спам е паднат 22% во споредба со истиот период минатата година.Властите во Малезија состојба на Johor се на слична крвничко однесување против она локалните Заменик-Комесар на Полицијата Datuk Mohd Mokhtar Mohd Shariff (gesundheit!) се нарекува "онлајн игри на синдикатот" оперативен рамките на неговата надлежност страна слотови мо поделба 2. "Иако државниот криминал индекс падна за да 2.11%, додека улица кривични дела се намалени за 6.07%, јас сум се уште не се задоволни," тврди DCP Mohd Mokhtar.Анти-коцкање човек незадоволство, најверојатно, ќе дојде како ладна удобност на семејствата на петте Малезија коцкари кои неодамна се удави по скокање во реката за да избега полициска рација на коцкање куќа.Кина е нетолеранција на онлајн коцкање активност е познат, но V3 интервју со Џеф Ким, COO на локални web перформанси акцелератори CDNetworks, открива дека земјата е трнлив технологија мрежа става колку на crimp во онлајн коцкари " активностите како и властите.Ким опишани во Кина интернет инфраструктура, како една деценија зад тоа од САД и Европа, со 20-втор веб страница време на одговор на сите-премногу распространет феномен.Ким детални "посебна северна и јужна елемент" на Кина интернет, со неколку 'задави точки" кои произлегуваат од лошата соработка меѓу ривалските интернет сервис провајдери.Но, со 450m интернет корисници во земјата со длабоко вкоренета коцкање култура, muddling преку Кина infuriating инфраструктура може да биде добро вреди да се мачат.Една деценија зад себе, нели?Може да биде полошо.На сликата (подолу лево) е Њујорк Полицијата Вилијам О "Black" надвор за да се спаси младина на Америка со кршење на еден од 2,259 запленети pinball машини начин назад во 1949 година betmgm казино стан не работи. Далеку повеќе последниве боја на сликата од десно е на Пекинг полицијата кршат околу 1.200 лица конфискувани слот машини.Сега замислете ако Кина нето инфраструктура е 62 години зад пати.Види?Работи може да биде многу, многу полошо.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre betking нигерија спорт обложување премиер лигата шансите казино се обложуваат.