казино во близина на прескот долина а до ш

Светот Покер Турнеја има стекнато средствата на WPTDeepStacks Покер Турнеја три години по првиот пар влезе во стратешко партнерство.На DeepStacks Покер Турнеја започна во 2012 година казино во близина на прескот долина а до ш. Две години подоцна, а Крис Torina и неговиот тим минирани парче сребро кога Светот Покер Турнеја (WPT) дојде на врата да се праша за спојување, и сега тие се погоди злато.Поддржани од страна на сопственикот OurGame, на WPT има стекнато на WPTDeepStacks Покер Турнеја, lock, stock, и сите пушењето буриња, и ќе ја преземе контролата на сите операции кога Сезона 4 на новата турнеја клоци исклучување во сериозно на јануари 12 казино во близина на порта townsend вашингтон. WPT DeepStacks сопственик Крис Torina е воодушевен со вести казино во близина на пост паѓа ајдахо.
— Крис Torina (@ChrisTorina) јануари 10, 2017 Од две тури здружија силите, на WPTDeepStacks Покер Турнеја е генерирана над $10m во парите 777 реката град казино бул св. луис п 63125. WPT Prez, Адам Pliska, рече дека тие сакаа 'да направи стратешки, пријателски стекнување на можности за бизнис и управување со тимови кои се одраз на нашите компании вредности.' Се чини WPT DeepStacks ticked сите кутии. WPTDeepStacks Амбасадор, Tristan Вејд, исто така, е воодушевен со вести.Започна моето патување со DeepStacks во 2010 година како покер инструктор.Благодарен да се зголемија со компанијата и да не можам да дочекам да видам што е следно!https://t.co/nJa8tGOuE2 — Tristan Вејд (@TristanCre8ive) January 11, 2017 Според соопштението од WPT, овој потег ќе им овозможи на WPTDeepStacks Турнеја да понуди дури и се 'поголем и подобар настани,' за љубителите на турнеја, вклучувајќи "експанзија' во нови области и воспоставување на 'нови партнерства.; Само средство не добива ник на WPT боја е Канадски нога на турнеја.Тие ќе останат како DeepStacks Покер Турнеја.Сезона 4 на WPTDeepStacks Покер Турнеја се состои од 13 настани кулминирајќи во WPTDeepStacks Првенство на Громот Долина Casino Resort Декември 1, 2017 777 слот машина за продажба. Кликни тука за целосен Сезона 4 постава. WPT Камбоџа и Тајланд Вести Бенџамин Gonzva има освоено WPT Националните Главниот Настан во Камбоџа.На Французинот на врвот на полето на 100 учесници да бара $36,487 првата награда во $1,485 Главниот Настан.И таму беше победа за поранешна WPT Главниот Настан второпласираниот кога Џером Bradpiece зеде надолу $550 No-Limit Hold ' em 8-Max настан за $6,337 777 слот машина free download. Во меѓувреме, не повеќе од хоп, прескокнете и да скокаат подалеку и Андрес Korn беше преземање на одредување на WPT Националните Главниот Настан во Тајланд 777 реката град казино булеварот св. луис п 63125. Korn победи многу помал областа на 57 записи да се земе $17,500 првата награда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.