кога е империја градот казино отворањето

Руската аце bests поле на 309 да се тврди Евра 487,180 првата награда следните три-начин да се исецка руската покер про Андреј Zaichenko има тврди му оддава почест во 10.000 Евра купи-во Европската Покер Турнеја Прага Висока конкуренција Ролери, besting поле на 309 (во која беа вклучени 76 ре-записи) и преземање на почетниот Евра 487,180 по согласувајќи се на се исецка во три раце фаза од играта.Рекорд регистрација листа генерирани награда базен вкупна Евра 3,028,000, овозможувајќи им на последните 39 играчи стои за готово.Финалната маса се состоеше од Zaichenko и другите руски Viacheslav Goryachev, заедно со литвански играч Laurynas Levinskas; Канада Франсоа Billard; Симон Deadman од велика Британија; германски аце Масла Schemion; Joao Vieira од Португалија; Clavio Anzalone од Италија и САД играч Дан Shak.Кога акцијата достигна три раце фаза Zaichenko, Levinskas и Billard се согласија три-начин да се исецка дека ќе ја напушти Евро 39,000 на маса за победник.Без исецка, крајниот победник би можеле да имаат cashed за Евро 606,400 кога е империја градот казино отворањето.
Кога акцијата продолжи, тоа беше Канадски Франсоа Billard кој беше елиминиран во третото за Евро 405,260, оставајќи Levinskas и Zaichenko да војводата надвор за главната награда во главите горе, а финале во кои можеше да биде и возбудливи и да ја продолжи како чип се брои од два стручни играчи види-исеков нагоре и надолу, со ниту може да се добие одлучувачка предност.Иако тоа изгледаше во еден момент како да Levinskas имаше завиткани победа, тоа беше руски кои на крајот се запленети можност и да се претворат во победа, елиминирање на Levinskas на второто место на Еуро 412,910 кога е бис казино во еверет отворање. Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година кога е бис казино отворањето. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] 225 цела патот северна казино нов јужен велс.