како да се победи во слот машина

ЛОНДОН – понеделник февруари 2016 година – По добивање на припејд ваучер stalwart Ukash од страна на неговиот ривал конкурент Paysafecard, нов Австралиско-базирани entrant нарекува "Flexepin" има хит на пазарот spurring конкуренција во утврдениот припејд ваучер уплатата простор како да се победи во слот машина. Flexepin – лансиран во Австралија во ноември 2015 – има скокна од почеток гејтс со потпишувањето на и подигнувањето со две индустрија икони, Ladbrokes (Австралија) и bet365 и мастило трговец се занимава со Малта врз основа Betway Група, и други големи egaming брендови и во Австралија и Обединетото Кралство.Исто како Paysafecard, новиот Flexepin ваучер работи токму како пари кои е идеален за игри оператори кои бараат да се извлече најмногу вредност од своите клиенти – особено како што се повеќе punters се игра секаде одат на својот мобилен. Flexepin ваучери се достапни за купување во Австралија во седум деноминации кои се движат од AUD$20 до AUD$500 како да се победи во рулет маса.

Клиентите може едноставно да купите Flexepin ваучер со пари од над 7000 трговците на мало низ epay мрежа во Австралија (вклучувајќи newsagents, супермаркети, бензински станици, погодност продавници и други независни трговците на мало), и потоа едноставно да ги откупи како депозит опција користејќи го 16-цифрениот активирање PIN – почнувајќи со Ladbrokes и bet365 како првите две локален Австралиската wagering оператори кои се активно прифаќање Flexepin на нивните cashiers.Според Дарен Полард, водечки коцкање индустрија консултант кој тесно соработуваше со Flexepin да им се овозможи на onboarding на Ladbrokes и bet365 – punters љубов парични топ-up ваучери, бидејќи тие се лесни за употреба и да се обезбеди приватност. "Многу punters во Австралија се кои сакаат да користат парични средства за нивните депозити во нивните корпоративни букмејкер сметки и сега со лансирањето на Flexepin, тие можат да – и нивната приватност е обезбедена и тоа е добра како и парични средства во вашата рака", објасни Дарен Полард, "како што повеќе играчи да се коцка на нивните мобилни уреди, тоа е овие видови на алтернативни земјиште базирани методи за плаќање, кои дополнуваат и секогаш-за мобилни играч", додаде тој. "Историски гледано, punters во Австралија секогаш биле во можност да се одржи облози користејќи пари, па не е ни изненадување што го видовме силна навлегувањето во обезбедување парични депозити", коментира Деканот Шенон, извршен ДИРЕКТОР на Ladbrokes Австралија, кој ја разбира вистинската вредност на паричните средства на клиентите по неодамна лансирање на нов "Пари-Во" производ на над 1000 newsagencies околу Австралија, "на Flexepin пари-во ваучер депозити се надополни нашите Ladbrokes Пари Од картичка заедно со мобилната стратегија како овој тип на депозит метод е особено погодно за punters кои се во движење и ние сме многу среќни за поддршка на Flexepin како тоа го прави inroads низ сектор". Flexewallet Pty Limited, која работи на Flexepin производ и е во целосна сопственост подружница на Novatti Група Ограничен (ASX:НОЕМВРИ), видов еден јаз на пазарот кога велика БРИТАНИЈА врз основа Ukash беше купена од страна на неговиот ривал Paysafecard (дел од тогаш Skrill Група сега Paysafe Group PLC) и се чувствува имаше доволно устремен во локалната Австралискиот пазар и поголема глобалните пазари за да стартувате некоја алтернатива.Во Австралискиот пазар е дека индустријата на Финансиски Услуги е силно регулирани со сите финансиски инструменти кои бараат или изземање или Австралиски Финансиски Услуги Лиценца (AFSL) шопинг слот пронаоѓач веб-сајт велика британија. "Кога видовме на пазарот се отвори по стекнување на Ukash, решивме дека тоа е стратешки важна за нас да работат нашите нови Flexepin ваучер производ под AFSL во Австралија", објасни Петар Кук, извршниот ДИРЕКТОР на двете Flexewallet и неговиот родител на Novatti Група, "ова значи дека ние може да обезбеди трговци и нивните клиенти мир на умот, нудејќи им на регулиран производ и во практична смисла ние може да се рекламираат и промовираат легитимен депозит опција за крајните клиенти низ широк спектар на деноминации, право до $500 ваучери" шопинг слот m и s.

Flexepin е сега се шири на меѓународно ниво за да се овозможи меѓународна игри и коцкање оператори и Плаќање, Даватели на Услуги (PSPs) – оператори треба да го посети штандот N7-454 на МРАЗ Целосно Игри (2-4 февруари) во Лондон, ExCeL за да дознаете повеќе за Flexepin депозит ваучери и како тие можат да помогнат пристап на мобилни пари игри на клиентите. Ladbrokes Австралија и Bet365 имаат интегрирана новиот Flexepin topup ваучер во нивните cashiers да им овозможи на своите клиенти за да се депозит користење на готовина преку Австралискиот пазар.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.