шопинг слот пронаоѓач веб-сајт велика британија

Држави во потрага за регулирање на онлајн покер треба да се "собере колку регулаторната експертиза", како што е човечки возможно ако тие се за да успее според панел на Националниот Совет на Законодавците од Игри Членки' (NCLGS) првиот Зимски состанок во Рио во Грев Градот.Лас Вегас Сонцето извештаи за последната седница на 2013 е за прв пат се-заедно слушнале панелисти објасни дека државите мора да "остане во пресрет на технологија крива" и "се подготвени за голем број на несогласување" во извршување на внатрешните игри прописи.На собирот присуствуваа 100 пратениците и регулаторите од вкупно 21 U шопинг слот пронаоѓач веб-сајт велика британија. држави, една Канадска провинција и Вашингтон Г шопинг слот m и s.
В..во неделата финална сесија вклучени панел направен од Тони Кабот на Луис & Рока закон фирма, Тони Cowan на Catania & Ehrlich закон фирма, Кимберли Арнолд на Иновации Група, Марк Hichar на адвокат на Hinckley, Allen & Снајдер, и Мајкл Fagan на Сент Луис' Центар за Напредни Обвинителство.Сите три донесе свој бренд на...erm...мислење на масата и како таква, таа е направена за балансирана дискусија.Кабот controversially изјави дека Њу Џерси, каде iGaming законодавство неодамна беше донесен, ќе треба подолго од три месеци да се регулира, и "тие се шегуваш себе" ако тие мислат дека може да го направи тоа порано.Наместо тоа, адвокат препорачува период од една година многу како Невада има направено.Технолошки дискусии беа водени од страна Cowan, кој беше блескав во неа пофалба на "прогресивната држави, како Невада и Њу Џерси" со законодавството што се менува штом нова технологија доаѓа надвор – нешто федералната влада нема да направи.Индискиот Игри Регулаторната Чин беше друг да се соочи Cowan е груби зборови како што се "третира коцкање и игри како ако тие веќе се замрзнати во времето" шопинг слот знаци и спенсер. Fagan беше еден pessimist во посетувањето на наставата по тој посочи анкети покажуваат "огромно мнозинство" на Американците спротивни на сите форми на Интернет игри на среќа.Тој додаде: "ако на Конгресот legalizes Интернет казина, тоа ќе се стави на федералната влада во коцкање бизнис за прв пат во модерната Американска историја".Ако, како што се очекуваше, државите-направете го тоа сами по себе тоа се елиминира оваа опасност и државите кои може да се регулира, како и кога тие сакаат да.На NCLGS е познат по тоа што оној кој се противи на легислативата предложени од страна на Хари Рид и Џон Kyl кој неодамна падна од страна на патот.Во ноември тие ја издал Резолуција на Предлог Сојузна Интернет Игри Законодавство (читај тука), која се наведува нивната поддршка за "соодветна регулација на интернет игри на среќа", додека тврдат дека "одлуките кои се однесуваат на Интернет игри треба да се направи од страна на граѓаните на државите и нивните избрани претставници." Интернет игри на законодавството е сосема праведно право на врвот на многу државни планови во 2013 и немојте да се изненадите ако Невада и Њу Џерси започне тренд кој гледа држави регулирање во голем број.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre шопинг слотови за ранливите asda.