шопинг слотови на располагање во близина на мене

Таа мора да биде голема, кои живеат во САД, во Земјата на Слободни.На 18 години на возраст сте доволно стари за да се приклучи на војската и убиваат луѓе, а да не зборуваме за себе, во име на вашата земја, но вие не може да оди надолу вашиот локалната boozer за неколку sherberts до вашата 21 шопинг слотови на располагање во близина на мене. По сите, тоа би било лошо за вас.Мојот трансантлантските пријатели да ми кажете дека ќе може да се купи пушка во 18, а исто така и законски да се зад воланот на автомобил кога сте 14 но, ако сте 20, тешко betide, ако ти треба пијалок.Добро, тоа е опасно innit?Владата на САД е само потрага по твоите најдобри интереси, ќе видите, што е причината зошто, во 2006 година, таа одлучи да воведе Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA), за заштита на своите граѓани, а особено на младите, од опасностите на коцкање онлајн.На овој начин, добро луѓе на Америка може да биде заштитен од себе и наместо да се посветат своето време на повеќе одговорен и социјално прифатлив занимации како игра World of Warcraft, снимање пиштоли во шумата или да се приклучи на армијата.Јас ќе кажам дека Барак Обама е владата се појавува барем се гледа за да се види светлината со одложување на спроведувањето на UIGEA.Јас сум кажал имаше земјотрес во градот на Puritan, Средна Америка, каде townsfolk колективно изгуби на нивните Cornflakes кога одложувањето беше објавен девет дена.За среќа никој не умрел, но ако верувате во ова ѓубре веб-сајт, тоа ќе биде само прашање на време пред Америка младите одат на решетката и да ги уништи треба да се забрани се крена.Овој член само оди да се покаже дека анти-легализација лоби е за, како на случајот, како Тигар Шумата' сопруга.Прво, во unlikelihood дека било младите се одржи на нивниот стар човек кредитна картичка и да се коцка неговиот живот заштеди далеку, онлајн коцкање компании имаат политика на обратен било такви трансакции.Но, како што гледате, по истиот принцип, ако детето се наоѓа на копчињата на неговиот Татко автомобил, тој секогаш може да се земе за возење, не може да тој?Но не, тој?Кој води ме на мојата втора точка.Зошто би младо сакате да се коцка онлајн на прво место?Најновите истражувања покажуваат дека децата попрво би жлеб нивните очи надвор со rusty помине од коцка.Тоа едноставно не го плови нивниот брод.Тие попрво би се игра World of Warcraft, силеџија нивните соученици кои се на Facebook или одете на blowjob партии од се вклучени во онлајн покер.Искрено, тоа ќе I како да се намали неговото место во челик. И кога станува збор за онлајн покер мамење, секој веб-сајт во вредност од неговата сол ќе отиде во големи должини да се искорени дослух.Овие компании не треба ФБИ да се вклучат за ебам е доброто, тие се целиот одделенија посветен на следење на сè, од обложување шеми за заколнување.Само минатата година еден другар на рудникот доби chucked исклучено за ВОЗВРАТ Покер за користење на тој грозен Ф-зборот и стравување за моето потекло, откако ја победи со среќа реката картичка и го замолил ако тој знаеше дека тој беше мојата кучка.Тоа е класичен страв mongering.Не е толку лош како на овој бел-крај.Погледнеме во она што овој човек ги обвинува за онлајн гејминг...перење пари, терористи, крек и кокаин, шпекулативни финансиски меури бришејќи од финансиските пазари, луѓето губат сите свои световна сопственост, под премиерот хипотека колапс, стечај, улица криминал, вработен проневера...единственото нешто што недостасува е јасна врската меѓу онлајн игри канибализам и крвави.Овој човек не е способен да се кандидира бања другар.Му благодариме на Бог, Обама е Претседател, а не него.Било Американската економија професори загрижени дека парите да бидат генерирани од онлајн коцкање се случува во странство, треба да се можеби од нивните калкулатори и работат надвор како што многу милиони владата на САД ќе застане да се направи од оданочување ако не беше систем во место, што НИ овозможи на компаниите да се натпреваруваат во индустријата.Зошто ебам дали мислите дека Обама е оглед на U-вклучување и исклучување на прво место?За да се излечи бездомништвото.Очигледно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се намали неговото место во лим.