вистински пари покер стан во британија

SafeCharge (ЦЕЛ: SCH), лидер во напредна технологии, е добитник на Плаќање Решенија на Услуги Компанија на Годината категорија на Меѓународниот Музички Награди.Во високо конкурентна категорија, судиите признаваат SafeCharge е постојано зголемување на улогата во гејминг индустријата плаќања екосистем и рече дека SafeCharge супериорна со својата водечка технологија решенија за онлајн гејминг индустријата вистински пари покер стан во британија.
"Ние сме возбудени за да добиете IGA награда за втора година по ред," коментари Дејвид Avgi, извршен ДИРЕКТОР, SafeCharge. "Тоа е уште еднаш чест да добијат признание во онлајн игри индустрија вистински пари покер стан тексас. SafeCharge е постојано се развива и унапредување на нејзината исплата технологии за добивање на повеќе безбедна и ефикасна патување за играчите за време на чувствителните процеси на депозитот и повлекување." За SafeCharge SafeCharge Меѓународна Група Ограничена е глобален провајдер на плаќања услуги, технологии и управување со ризик решенија за интернет и мобилни бизниси.На SafeCharge група има диверзифицирано, блу чип база на клиенти и е доверлив плаќање партнер за клиенти од различни e-commerce verticals вистински пари покер app store.
SafeCharge е платежна Картичка Индустрија Безбедност на Податоци Стандард ("PCI-ДСС") Ниво 1 заверена од 2007 година и да котира на Лондонската Берза ЦЕЛ на трудот (ЗАКОН: SCH).Компанијата е целосно во сопственост на подружница, SafeCharge Ограничен, е овластен Електронски Пари Институција регулирани од страна на Централната Банка ofCyprus и директорот член на MasterCard Европа и Виза Европа.На SafeCharge група има операции во велика БРИТАНИЈА,Кипар, Бугарија, Израел, Германија, Австрија и Ирска.https://www.safecharge.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино низ светот.