нова кафе казино без депозит бонус

Невада казина објавено 7.9% коцкање приходи добивка во Март, обратен две месец склоност на се намалува.Бројките објавени во вторникот од страна на Невада Игри Одбор за Контрола се покаже приходи од $982.1 m, најдобар месечни вкупно досега оваа година.Работите беа дури и подобро од Лас Вегас Лента, каде што приходите се стекна 10.9% до $560.7 м.Кредит за запирање на гниење оди да се подобри табела игра заработка, која ја видов блек џек узурпира baccarat за врвот на табелата се совпаѓа.Но, државата има начини да се оди пред дишење лесно.Три месеци во 2014 година, вкупно табела игра приходи е долу 8.2% во текот на истиот период минатата година, додека неговото место е надвор од помалку од 1%.Невада е три државата санкционира онлајн покер сајтови пријавени приходи од $926k во Март, а 12.2% се зголеми со текот на февруари, на првиот месец во кој државата одвои онлајн броеви од земјата-врз основа на покер колона.Во 11 месеци од првата држава-регулиран сајт (Ultimate Покер) започна, вкупно онлајн покер приход достигна $9.4 м.Вкупно покер приходи, вклучувајќи земјиште-базирани акција, заработил $10.4 m во Март, до 0.5% од година на година.И покрај baccarat приходи зголемувањето на 40% до $101.8 m, блек џек заработил врвот почести со $105.9 m (+6%) нова кафе казино без депозит бонус. Craps беше добро назад во $42.1 m (+36%), рулет со заработка $30.7 m (+-6.5%).Остатокот на маса игри рангирана како што следува: три-картичка покер ($15.2 m, +0.5%), мини-baccarat ($10.6 m, +25.7%), pai gow покер ($9.7 m, +1%), нека се прошетаат ($3.8 m, -8.7%), pai gow ($2m, +35.4%), keno ($2.3 m, -13.1%), бинго ($1.2 m, +16%) и други игри ($14.6 m, +8.9%).Слотови приходи се зголеми 3.8% до $613.7 м.Невада е трка книги заработил $5m во Март, во суштина рамен година на година.Спортско обложување приходите падна од 5% до $12.8 m, сведе со bettors злоупотребат во $9.9 m вредност на фудбалот фјучерси wagers.Годишниот NCAA Март Лудило tourney помогна притисни кошарка обложување рачка за рекордно високи $343.5 m, но bookies може само да управуваат со победи го оценувате на 5.6% – најнизок се одржи од 2004 – туркајќи roundball приходи надолу 9.7% до $19.4 м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови бивол мичиген казино четирите ветрови.