Diferencia Texas Holdem Y покер

Amaya го стави до завршувањето допира на договор со кој ќе стекнување на борејќи се гејминг системи на услуги Chartwell Технологија.Договорот веќе е објавен и порака на денес потврдува дека договорот беше затворена за време на Chartwell акционерите состанок претходно оваа недела.По завршувањето Дејвид Baazov, Amaya претседателот и извршен ДИРЕКТОР, рече, "Amaya е добро позиционирана за да искористување на стекнатите технологии и резултира синергии за да ја прошири својата стапало во владата-регулиран интерактивни игри простор." Акциите се откупени од страна на Amaya за вкупно разгледување на околу CDN$22.77 милиони евра и ќе ја преземе компанијата од тука напаѓачи.Во меѓувреме, Barcrest и всушност мека Бинго се обновува своите server-базирани игри договор.Тоа ќе значи целосно мрежно решение ќе биде продолжен за да всушност мека категоријата Б3 Тројно 7 машини.Тим Кенеди, Продажба и Комерцијални Директор на Barcrest, вели: "Ние сме воодушевени да биде поддршка всушност мека Бинго со својата експанзија на категорија Б3 игри.Оваа нова иницијатива ќе им овозможи на двете страни целосно да ги максимизира можноста за нови Б3 £2 игри распоредување сега дека новата легислатива е во место." Друг дел од договорот, ќе се види всушност мека клубови деби на новиот Виножито Богатство Заедница Парични програма на бројот на своите места diferencia texas holdem y покер. 12Bet има бере Приходи Пристап' софтвер на власт на нивните нови affiliate програма diferencia фудбалскиот en linea y казино.
The Isle of Man-базирана компанија нуди филијали до £30 CPA и 45% приходите споделување занимава да се промовира сите дека 12Bet.com има да понуди ле казино општинската де убаво. "Нашата цел е да се понуди филијали водечки партнер програма, и на тој начин нашиот софтвер партнерство е многу важен за нас", рече 12BET извршен ДИРЕКТОР за Европа, Rory Андерсон ле казино grau du roi. "Приходи Пристап' репутација е добро препознаени преку iGaming индустрија, а нивната индустрија искуство и посветен тим ги направи очигледен избор.Јас сум убеден дека преку ова партнерство ќе биде во можност да им обезбедиме на нашите партнери со алатки за тие треба да се зголеми своите приходи." Тоа доаѓа само по компанијата соопшти дека тие имаат потпишано договор за спонзор Виган Атлетик за следната сезона.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ле казино du petit batard.